1,5 milijardo eurų – kyšiams?

Atlikus „Siemens“ kompanijos vidaus tyrimą, nustatyta, kad per 10-12 metų, pažeidžiant įstatymus, išmokėta apie 1,5 milijardo eurų, kurie buvo skirti kyšiams. Tokius duomenis stebėtojų tarybai uždarame „Siemens“ posėdyje pateikė juridinė firma „Debevoise and Plimpton“, pasamdyta šiems tyrimams atlikti, praneša „Reuters“, remdamasi šaltiniais stebėtojų taryboje.

Korupcijos tyrimas „Siemens“ kompanijoje pradėtas dar 2006 m. lapkričio mėnesį: policija atliko kratas ne tik kompanijos darbuotojų biuruose, bet ir jų namuose. Kaip nustatyta tyrimo metu, dalis kompanijos darbuotojų į slaptas užsienio bankų sąskaitas pervesdavo pinigus, kuriuos vėliau, kaip įtariama, panaudodavo kyšiams.

2006 m. gruodį „Siemens“ paskelbė, kad nuo 1999 metų kompanijoje pastebėtos „abejotinos transakcijos“, kurių vertė 420 milijonų eurų. Kompanija taip pat paskelbė apie mokesčių išieškojimą 168 mln. sumai. Šių metų balandį atsistatydino „Siemens“ stebėtojų tarybos pirmininkas Ch. Piteris ir generalinis direktorius K. Klainfildas.

„Wall Street Journal“ duomenimis, „juodosios kasos“ padidėjimas siejamas ne tik su telekomunikacijų padalinio pažeidimais, kuriam tenka 1,15 milijardo eurų „įtartinų pervedimų“. Dar 300 milijonų siejami su „Siemens“ elektros gamybos padaliniu.

Visi įtartini sandėriai yra susiję su konsultacinių paslaugų apmokėjimu ir operacijomis grynaisiais pinigais. Kol kas neaišku, kiek procentų šios sumos buvo skirta kyšiams, praneša „Newsru.com“.

Parengė Jolanta Niaurienė