- Aktualijos.lt - http://aktualijos.lt -

Išaiškinta PVM sukčiautojų organizuota grupė pinigus slėpė bunkeryje

FNTT demaskavo pridėtinės vertės mokesčio (PVM) sukčiautojų nusikalstamą organizuotą grupę, kurią sudarė 21 asmuo. Įtariama, kad, vykdant prekybą buitine technika, buvo nusikalstamai išvengta sumokėti daugiau kaip 5 mln. Lt PVM į valstybės biudžetą. Pirminiais duomenimis, nusikalstamai veikai vykdyti ir jai slėpti buvo naudojamos 27 Lietuvoje ir 9 užsienyje registruotos įmonės. Organizuotos grupės valdomos įmonės buvo naudojamos neteisėtai veiklai ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje bei Lenkijoje.

FNTT atliko daugiau nei 40 kratų ir sulaikė 21 jos narį. Jiems pareikšti įtarimai dėl didelės vertės sukčiavimo, neteisėtos juridinio asmens veiklos, neteisingų duomenų apie pajamas, pelną pateikimo, dokumentų klastojimo ir jų panaudojimo bei apgaulingo apskaitos tvarkymo.  

FNTT tyrėjai  aptiko bunkerį, kuriame buvo slėpta daugiau kaip 0,5 mln. Lt grynųjų pinigų, nusikalstamai veikai vykdyti skirti įmonių  ir asmenų parašai ir antspaudai, lengvatinio apmokestinimo įmonių dokumentai, antspaudai ir kiti daiktai. Vilniaus apygardos prokuratūra kreipėsi į Vilniaus miesto apylinkės teismą su prašymais suimti du pagrindinius nusikalstamos grupės organizatorius, tačiau teismas patenkino tik vieną prašymą ir vienam iš įtariamųjų paskyrė 1 mėnesio suėmimą, kitas įtariamasis paleistas. Likusiems grupės nariams pritaikytos kitos kardomosios priemonės. Galimam civiliniam ieškiniui užtikrinti įtariamųjų turtui apribota teisė į daugiau kaip 1 mln. Lt vertės nuosavybę.

 

Šaltinis: FNTT