15 FNTT kratų suardė visą nelegaliai grūdais, pieno milteliais ir lentomis prekiavusių įmonių tinklą

Įtariama, kad, parduodant grūdus, lentas ir pieno miltelius,  galėjo būti sukčiaujama, apgaulingai tvarkoma kelių bendrovių buhalterija. Pirminiai Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Šiaulių ir Panevėžio apygardos valdybos tyrėjų, atskleidusių Raseiniuose ir Šiauliuose gyvenančių 11 bendrininkų grupę, skaičiavimai rodo, kad,  naudojant pridėtinės vertės mokesčio (PVM) sukčiavimo schemą, valstybės biudžetui padaryta žala viršija 120 tūkst. eurų.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, anksčiau jau teistų bendrininkų grupė įsigijo didelį kiekį grūdų be apskaitos dokumentų. Nelegaliai įsigyti grūdai buvo įforminti Latvijos piliečio vadovaujamos bendrovės, registruotos Vilniuje, vardu. Įtariama, kad šią bendrovę bendrininkai specialiai įsigijo ir naudojo, siekdami maskuoti nusikalstamą veiką. Vėliau grūdai buvo parduoti dar kitoms bendrovėms, registruotoms vienos iš įtariamųjų bute Šiauliuose. Parduodant 765 tonas grūdų, kaip įtariama, į viename ir tame pačiame bute registruotų bendrovių apskaitą buvo įtrauktos veiklos nevykdančios Vilniuje esančios bendrovės PVM sąskaitos faktūros. Galiausiai grūdai buvo parduoti realią veiklą vykdančiai įmonei. Skaičiuojama, kad į valstybės biudžetą buvo nesumokėta daugiau kaip 65 tūkst. eurų PVM.

Tyrimo metu tyrėjai atskleidė, kad ta pati bendrininkų grupė panašią slepiamų sandorių seką naudojo ir parduodama beveik 160 tonų pieno miltelių bei medines lentas.

Tyrimo metu buvo atlikta 15 kratų. Jų metu paimti tyrimui reikšmingi dokumentai ir daiktai – buhalterinės apskaitos dokumentai, telefonai, kompiuteriai, kompiuterinės laikmenos.

FNTT Šiaulių ir Panevėžio apygardos valdyba tęsia atliekamą ikiteisminį tyrimą. Įtariamiesiems paskirtos kardomosios priemonės – rašytiniai pasižadėjimai neišvykti, taip pat jiems uždrausta bendrauti tarpusavyje. Tikėtina, kad įtariamųjų asmenų ratas plėsis. Ikiteisminį tyrimą atlieka ir jam vadovauja Šiaulių apygardos prokuratūra.

Šaltinis: FNTT