Turizmo sektorius gali rinktis iš plačios pagalbos priemonių pasiūlos

Suderėta dėl paskolų kelionių organizatoriams teikimo sąlygų, o priemonę vykdanti UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“) laukia kelionių organizatorių ir apgyvendinimo bei maitinimo paslaugų teikėjų paraiškų.  Siekiant užtikrinti turizmo sektoriaus likvidumą, kelionių organizatoriams teikiamos paskolos, kad jie galėtų atsiskaityti su turistais, atsisakiusiais kelionių kuponų, o apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų teikėjams – kad šie turėtų apyvartinių lėšų. Iš viso pagal šią priemonę numatyta 30 mln. eurų. Iki 15 mln. Eur bus skirta kelionių organizatoriams, tokią pačią sumą paskolų forma galės gauti apgyvendinimo paslaugų ir maitinimo įstaigų teikėjai. Be šios priemonės, turizmo sektorius jau naudojasi ir dar turi galimybę pasinaudoti kitomis pagalbos priemonėmis. Pagal subsidijų mikroįmonėms priemonę 268 įmonėms jau išmokėta 830 tūkst. eurų. Dar 473 tūkst. Eur išmokėta apgyvendinimo paslaugas teikiančiai 241 įmonei. Šiuo metu panaudota 88 proc. numatytų subsidijų, todėl įmonės, kurios vis dar nėra pateikusios paraiškos, turi suskubti tai padaryti per „Mano VMI“ sistemą.

Turizmo sektorius galės pasinaudoti ir kitomis priemonėmis, pvz., garantijomis kelionių organizatorių prievolių įvykdymui užtikrinti. Pagal šią kelionių organizatorių ir draudikų santykius švelninančią priemonę bus teikiamos neatlygintinos individualios garantijos draudimo įmonėms ir finansų įstaigoms už kelionių organizatorių, siekiančių apsidrausti prievolių įvykdymo garantija ar laidavimo draudimu, prievolių užtikrinimą.  Priemonė įgyvendinama per INVEGĄ. Priemonės krepšelis – 15 mln. eurų.

Šiuo metu baigiama derinti kompensavimo už turistų pargabenimą iš užsienio schema. Priemonė bus įgyvendinama per viešąją įstaigą „Keliauk Lietuvoje“. Priemonės krepšelis – 1 mln. eurų. Derinamas priemonės „Atostogų sistema Lietuvoje dirbantiems medikams“ mechanizmas, kuriuo siekiama paskatinti vietinės turizmo rinkos atsigavimą ne turistinio sezono metu ir taip atsidėkoti medikams už jų darbą karantino laikotarpiu. Priemonės mechanizmas bus patvirtintas iki rugsėjo mėnesio. Priemonės krepšelis – 10 mln. eurų. Priemonė bus įgyvendinama per viešąją įstaigą „Keliauk Lietuvoje“.

Šaltinis: Ekonomikos ir inovacijų ministerija