Kalėdinių papročių kaleidoskopas

Pagal prieškario Lietuvos spaudą Anglija – per Kalėdas kiekvienas anglas stengdavosi sugalvoti anekdotą iš škotų gyvenimo, nes esą jie Didžiojoje Britanijoje užėmę pačias geriausias ir pelningiausias verslo vietas. Škotai stengdavosi sugalvoti kuo pikantiškesnius anekdotus apie anglus.Australijoje didesnių avių ganyklų savininkai Kūčių …

Genialių mokslininkų spindesį lydėdavo finansinių nepriteklių šešėlis

Mokslas – nepelninga veiklaSusipažinus su genialių mokslininkų biografijomis, peršasi išvada, kad daugumai jų mokslinė veikla buvo svarbesnė už finansinius rūpesčius. Pirmiausia tai pasakytina apie sutuoktinius Mariją ir Pjerą Kiuri, kurie daug metų jautė finansinių nepriteklių. Mokytojaudami jie gaudavo ne didesnį …

Genialių mokslininkų keistenybės

Doc. dr. Leono KRIVKOS straipsnyje aptariamos genialių mokslininkų mažai kam žinomos keistenybės, apie kurias nerašoma enciklopedijose. Genijus su prastais pažymiaisJeigu kas mažojo Alberto Einšteino tėvams būtų sakęs, kad iš jo sūnaus išaugs didžiausias būsimojo amžiaus mokslininkas, jie, tikriausiai, tai būtų palaikę …

Įdomūs skaičiai ir faktai

Rūkančio žmogaus širdis plaka 10–20 dūžių per minutę dažniau už nerūkančio žmogaus širdį. Pats trumpiausias pasaulyje karas tarp Zanzibaro ir Britanijos 1896 m. rugpjūčio 25 d. truko tik 35 minutes. Kosminiai metai trunka tiek laiko, per kiek Saulė apskrieja Paukščių …