Kokie Jums buvo 2023-ieji metai ir kokių tikitės ateinančių 2024-ųjų?

Netrukus versime paskutiniuosius šių, 2023-iųjų, metų kalendoriaus lapelius. Ir vėl taip greitai pralėkė dar vieneri metai, kupini įvairių įvykių, mielų susitikimų, džiugesio, o kartais ir nemalonių bei skaudžių akimirkų. Vis dažniau susimąstome, kokie jie buvo, kokių pokyčių atnešė, ar pildėsi …

Ar VMI dažnai trukdo mokesčių mokėtojus?

Neseniai vykusioje spaudos konferencijoje Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) viršininkė Edita Janušienė teigė, kad pastaraisiais metais mažėja patikrinimų ir mokestinių tyrimų, o mokesčių surinkimas – gerėja. Įmonių atstovų klausėme, ar jie jaučia, kad VMI mažiau trukdo mokesčių mokėtojus juos tikrindama ir …

Jeigu artimiausiu metu turėtumėte pasirinkti, ką prenumeruotumėte – „Apskaitos, audito ir mokesčių aktualijų“ pabrangusį popierinį laikraštį ar „AAM aktualijų“ elektroninę versiją ir kodėl?

Lietuvoje brangsta žaliavos ir energijos ištekliai, didėja prekių ir paslaugų kainos, o nuo liepos mėnesio gali padidėti ir palūkanos. Metinė infliacija Lietuvoje balandžio mėnesį buvo 16,8 proc., maisto kainos didėjo per 20 proc. Viskas brangsta, todėl neišvengiamai brangsta ir spauda …

Jeigu artimiausiu metu turėtumėte pasirinkti, ką prenumeruotumėte – „Apskaitos, audito ir mokesčių aktualijų“ pabrangusį popierinį laikraštį ar „AAM aktualijų“ elektroninę versiją ir kodėl?

Lietuvos bankas sumažino Lietuvos ekonomikos augimo prognozę, kadangi Rusijos karas Ukrainoje neigiamai veikia ekonomiką, brangsta žaliavos ir energijos ištekliai, didėja prekių ir paslaugų kainos, o nuo liepos mėnesio gali padidėti ir palūkanos. Metinė infliacija Lietuvoje balandžio mėnesį buvo 16,8 proc., …

Ar, įsigaliojus Finansinės apskaitos įstatymui ir nelikus sąvokos „buhalteris“, reikės keisti buhalterių pareigybes?

Nuo gegužės 1 d. įsigalios naujasis Finansinės apskaitos įstatymas. Atnaujintas ne tik įstatymo pavadinimas, bet ir susijusios sąvokos. Vietoje įprastai vartotos sąvokos „buhalteris“ bus vartojama sąvoka „apskaitą tvarkantis asmuo“. Pagal Finansinės apskaitos įstatymo 13 straipsnį, subjekto vadovas parenka apskaitą tvarkantį …

Kaip sekasi rengti metines finansines ataskaitas?

Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo tarnyba primena, kad bendrovių finansinės ataskaitos sudaromos, pasirašomos ir pateikiamos juridinių asmenų registro tvarkytojui – VĮ Registrų centrui, Civilinio kodekso, Įmonių finansinės atskaitomybės ir Akcinių bendrovių įstatymuose nustatyta tvarka. Ekonominę veiklą vykdančios įmonės metines …

Kokios nuotaikos šį audito sezoną?

Kaip šiuo metu gyvena Lietuvos auditoriai, kokiomis nuotaikomis jie pasitiko 2022-ųjų audito sezoną, su kokiais iššūkiais susidūrė ir ko išmoko? Kaip pasikeitė auditorių darbas COVID-19 pandemijos metu? Kaip klostosi situacija audito rinkoje, ką rodo audituojamos įmonių metinės finansinės ataskaitos ir …

Kaip vertinate siūlymą dėl infliacijos dalinti žmonėms išmokas po 100 eurų?

2022 m. sausio mėnesį infliacija Lietuvoje pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė 12,2 proc., todėl visi labai skaudžiai pajuto jos poveikį. Lenkijai panaikinus pridėtinės vertės mokestį (PVM) maisto produktams ir kitoms prekėms, lietuviai vėl važiuoja apsipirkti į Lenkiją. Siekiant suvaldyti vis …

Ar pritariate, kad galimybių pasas ir nuolatinis darbuotojų testavimas prarado prasmę?

Vyriausybė svarstė ir pagaliau nutarė stabdyti galimybių pasą ir vienkartinį bei periodinį profilaktinį darbuotojų testavimą dėl koronaviruso, kadangi infekcija plinta labai sparčiai. Iki šiol periodiškai testuotis privalėjo teikiantys švietimo paslaugas, taip pat vaistinių, viešojo maitinimo, viešojo transporto, gamybos įmonių darbuotojai. …

Ar, švęsdami Naujuosius metus, davėte sau naujamečius pažadus?

Artėjant naujiems metams, žmonės mėgsta sau pažadėti naujais metais padaryti tai, ko nepadarė anksčiau. Daugiausia tokių pažadų susiję su sveikata – pradėti sveikai gyventi, sveikai maitintis, sportuoti, numesti svorio, mesti rūkyti, nevalgyti saldumynų, nevartoti alkoholio. Kiti pasižada sau išmokti užsienio …

Kokie Jums buvo 2021-ieji ir kokių tikitės 2022 m.?

Baigiasi 2021-ieji. Lietuvoje visus metus tęsėsi COVID-19 pandemija, daug žmonių susirgo ir mirė, nors ir atsirado galimybė pasiskiepyti. Daugelis tikėjosi, kad situacija pagerės, panaikinus karantiną ir verslo suvaržymus. Tačiau Seimo ketinimai patvirtinti didžiajai visuomenės daliai nepriimtinus įstatymus ir ribojimus supriešino …

Kokių dovanų norėtumėte sulaukti per Kalėdas?

Artėja Kalėdos – kokiomis dovanomis pradžiuginsite savo šeimą ir artimuosius, ar ketinate šiemet išlaidauti dovanoms? Prieškalėdinis laikotarpis kelia žmonėms daug įtampos ir rūpesčių, kadangi reikia pasirūpinti ne tik vaišių stalu, bet ir dovanomis savo artimiesiems. Nors Lietuvoje šiemet viskas labai …

Ar jau atliekate metinę turto inventorizaciją?

Metinę inventorizaciją buhalteriai atlieka kiekvienais metais. Pernai, siaučiant COVID-19 pandemijai ir Vyriausybei paskelbus karantiną, buvo uždarytos ūkinės veiklos, vieniems darbuotojams paskelbtos prastovos, o kiti, kurie galėjo, ėmė dirbti nuotoliniu būdu. Susiklosčius tokioms sąlygoms, buvo nelengva bendrovių ir viešojo sektoriaus įstaigų …

Ar kainų didėjimas bus trumpalaikis?

Lietuvos bankas prognozuoja, kad dujų, elektros energijos ir šildymo kainų didėjimas Lietuvoje yra laikinas reiškinys, kuris ateityje turėtų stabilizuotis. Lietuvos banko vertinimu, Lietuvos ekonomika ir toliau atsigauna, o infliacijos padidėjimas bus trumpalaikis. Pastaruoju metu dėl žaliavų ir energijos išteklių brangimo …

Ar Jums patinka dirbti nuotoliniu būdu?

Pastaruoju metu kai kurie darbuotojai vis dar dirba nuotoliniu būdu, kiti grįžo į biurus. Kokie yra nuotolinio darbo organizavimo privalumai ir trūkumai, ar darbuotojams patinka dirbti iš namų? Nuotolinio darbo organizavimo sunkumai gali būti susiję ir su įmonės veikla, darbo …

Ar pritariate keturių dienų darbo savaitei viešajame sektoriuje?

Šiuo metu Lietuvoje nustatyta 40 valandų per savaitę darbo laiko norma. Seime pateikti įstatymų pakeitimai, kuriais siūloma viešajame sektoriuje dirbantiems darbuotojams, auginantiems vaikus iki trejų metų, sudaryti didesnes galimybes derinti šeimos bei darbo interesus ir nustatyti sutrumpintą 4 darbo dienų …

Ar reikia mažinti mokesčių lengvatas dirbantiesiems savarankiškai?

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pasiūlė Finansų ministerijos sudarytai Mokesčių darbo grupei peržiūrėti savarankiškai dirbantiems asmenims taikomas išimtis ir lengvatas, įvertinti jų pagrįstumą, kadangi jos daro neigiamą įtaką „Sodros“ biudžetui. Siekiama, kad dideles pajamas gaunantys savarankiškai dirbantys asmenys turėtų sumokėti …

Ar reikia mokėti žmonėms, kad jie pasiskiepytų nuo COVID-19?

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pasiūlė nuo koronaviruso pasiskiepijusiems 75 ir daugiau metų sulaukusiems asmenims skirti 100 eurų vienkartinę išmoką. Vienkartinę išmoką galėtų gauti 75 ir daugiau metų sulaukę asmenys, kurie iki šių metų rugsėjo 1 d. nebuvo pasiskiepiję ir …