- Aktualijos.lt - https://aktualijos.lt -

Apie 70 tūkst. gyventojų vėluoja pateikti deklaracijas

VMI informuoja, kad pajamų deklaracijų nepateikę gyventojai netrukus sulauks VMI priminimų įvykdyti savo prievoles. VMI skaičiavimais, deklaracijų nepateikė apie 70 tūkst. tai privalėjusių padaryti gyventojų. „VMI šiemet sulaukė pajamų deklaracijų už 2012 m. iš 838 tūkst. gyventojų, 97,5 proc. gyventojų deklaracijas pateikė elektroniniu būdu. Sulyginusi gautas deklaracijas su trečiųjų šaltinių (bankų, darboviečių, gyventojų verslo partnerių) pateikta informacija, mokesčių inspekcija nustatė, kad apie 70 tūkst. gyventojų vėluoja pateikti deklaraciją ir, jei reikia, sumokėti mokestį. Rekomenduojame tai padaryti kuo skubiau patogiausiu būdu – pasinaudojant VMI Elektroninio deklaravimo sistema“, – sako VMI  viršininko pavaduotoja Vilma Vildžiūnaitė.

Pateikti deklaracijas ir sumokėti mokestį vėluoja pasinaudoję didesniu nei priklauso NPD, taip pat gyventojai, privalantys deklaruoti turtą ir  teikti pajamų deklaraciją, verslo liudijimus turėję ar individualią veiklą pagal pažymą vykdę mokesčių mokėtojai. Visiems vėluojantiems pateikti deklaracijas VMI pradeda siųsti priminimus: Elektroninio deklaravimo sistemos vartotojai bus informuojami e. būdu, o kitiems siunčiami tradiciniai laiškai.

Mokesčių mokėtojui, laiku (iki gegužės 2 d.) nepateikus pajamų mokesčio deklaracijos ir nesumokėjus priklausančių mokesčių, nuo gegužės 3 d. skaičiuojami delspinigiai (0,03 proc. už kiekvieną dieną), kai deklaracija bus pateikta VMI. Mokesčių inspekcija pirmiausia informuoja mokėtojus, siekia, kad jie savarankiškai vykdytų mokestines prievoles, bet piktybiškai vengiančius mokėti mokesčius planuoja bausti ir už deklaracijų nepateikimą (bauda gali siekti 500 litų).  „Jei gyventojas susiduria su finansiniais sunkumais ir negali iškart sumokėti pajamų mokesčio, VMI ragina kreiptis dėl mokesčių atidėjimo ar mokėjimo išdėstymo dalimis“, – primena V. Vildžiūnaitė, akcentuodama, kad gyventojui toks būdas kainuos kur kas pigiau, nei vėliau gręsiantis lėšų areštas, išieškojimas iš turto. VMI primena, kad visą reikiamą informaciją mokesčių klausimais gyventojai ir bendrovės gali gauti paskambinę trumpuoju MIC telefonu 1882, apsilankę VMI interneto svetainėje  ir pasinaudodami VMI konsultacinės medžiagos kataloge sukaupta medžiaga.

 

Šaltinis: VMI