- Aktualijos.lt - https://aktualijos.lt -

Verslininkai, iškviesti į VMI dėl galimai slepiamų mokesčių, turės pasiaiškinti ir „Sodrai“

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos (VMI prie FM) ir „Sodra“ sutarė, kad nuo šiol bendradarbiaus ne tik keičiantis reikalingais duomenimis, bet kartu nustatinės prievolių nevykdančius verslininkus, kartu tikrins skolininkus ir mokesčių mokėtojus, neteisėtai mokančius mažiau mokesčių ir įmokų. Verslininkai, atėję į VMI pasiaiškinti dėl ne visu  etatu ar mažiau už „minimumą“ dirbančių darbuotojų, neturėtų nustebti ten sutikę ir „Sodros“ atstovų.  

VMI prie FM viršininkas Dainoras Bradauskas ir „Sodros“ direktorius Mindaugas Sinkevičius praėjusią savaitę aptarė bendradarbiavimo modelį, o VMI ir „Sodros“ teritoriniai padaliniai jau ėmėsi bendro darbo. 

VMI prie FM taip pat jau pavedė apskričių mokesčių inspekcijoms, gavusioms informaciją apie rizikingus mokesčių mokėtojus, operatyviai komunikuoti su „Sodros“ teritoriniais padaliniais ir kartu priimti sprendimus dėl neplaninės mokėtojų kontrolės ar stebėsenos veiksmų. Abiejų institucijų specialistai jau rengiasi bendriems patikrinimams.

Šaltinis: VMI