FNTT ieško nukentėjusių nuo iš JAV į Lietuvą grąžinto Sauliaus Budrio

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdyba prašo atsiliepti asmenis, nukentėjusius nuo Sauliaus Budrio, kuris penkerius metus nuo Lietuvos teisėsaugos slapstėsi Jungtinėse Amerikos Valstijose. Ikiteisminis tyrimas dėl 31 metų klaipėdiečio nusikalstamų veikų pradėtas dar 2014 m., tačiau vyras netrukus išvyko į JAV. Lietuvoje jis įtariamas sukčiavimu bei dviejų bendrovių turto ir pinigų pasisavinimu.

Atliekant ikiteisminį tyrimą, nustatyta, kad Saulius Budrys, dirbdamas jau bankrutavusios UAB „Orfis“ Klaipėdos padalinio vyriausiuoju vadybininku, galimai pasisavino UAB „Orfis“ turtą – statybines medžiagas. Tuo pat metu dirbdamas vadybininku kitoje taip pat bankrutavusioje Klaipėdos bendrovėje „Adonas“, jis galimai pasisavino bendrovei priklausančias pinigines lėšas. Be to, išsiaiškinta, kad S. Budrys apgaule iš kelių fizinių asmenų gavo avansu pinigus už prekes, kurių pirkėjams nepatiekė.

Dar 2014 m. vasarą į UAB „Orfis“ kreipėsi klientai, kurie per S. Budrį buvo užsakę prekes, tačiau jų taip ir negavo. UAB „Orfis“ direktorius įteikė raštišką nurodymą S. Budriui pasiaiškinti dėl statybinių medžiagų dingimo, tačiau vietoj paaiškinimo jis nusipirko sau ir savo šeimai lėktuvo bilietus ir išvyko į JAV.

Pagal Lietuvos teisinės pagalbos prašymą S. Budrys šių metų gruodį pargabentas į Lietuvą, kur jam skirta kardomoji priemonė – suėmimas.

Maksimali bauda už svetimo turto pasisavinimą pagal Baudžiamąjį kodeksą – laisvės atėmimas iki 3 metų. Sukčiavimas baudžiamas laisvės atėmimu nuo 3 iki 8 metų.

Pareigūnų žiniomis, Saulius Budrys už statybines medžiagas galėjo paimti avansą ir iš daugiau asmenų, kurie dėl jo veiksmų į teisėsaugą galimai nesikreipė. Todėl nukentėjusius nuo S. Budrio asmenis prašoma kreiptis į ikiteisminį tyrimą atliekantį pareigūną Šarūną Bagdoną tel. 8 698 01653, el. p. sarunas.bagdonas@fntt.lt, arba atvykti į FNTT Klaipėdos apygardos valdybą adresu Pilies g. 12A, Klaipėda.

Šaltinis: FNTT