- Aktualijos.lt - https://aktualijos.lt -

Finansų viceministrė V. Markevičienė: „Investicijos į žaliąją ekonomiką didina Baltijos šalių atsparumą ir verslo konkurencingumą“

Finansų viceministrė Vaida Markevičienė, dalyvavusi Rygoje vykusiame tarptautiniame žaliosios ekonomikos ir tvarumo forume „Baltic Sustainability Forum‘ 2023“, pabrėžė, jog investicijos į žaliąsias technologijas ir perėjimas prie klimatui neutralios ekonomikos leis Baltijos šalims užsitikrinti energetinį nepriklausomumą ir būti mažiau pažeidžiamoms nuo išorės veiksnių.

„Klimato kaitos padariniai gali paveikti, o daugeliu atveju jau ir dabar veikia skirtingus sektorius. Tačiau susidūrimas su šiais iššūkiais arba jų pasekmių numatymas kartu atveria ir daug naujų galimybių verslui, mokslininkams, inovacijų kūrėjams. Įmonės kuria produktus ir paslaugas, kurie padeda sumažinti išmetamų teršalų kiekį, klimato kaitos padarinius, o mūsų siekis yra užtikrinti viešojo ir privatus sektorių bendradarbiavimą bei investicijų pritraukimą šiose srityse. Vien šiuo metu aktyvių ir 2024 metams suplanuotų žaliojo finansavimo kvietimų verslui yra už beveik 544 mln. eurų“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministrė V. Markevičienė.

Daugiau: https://bitly.ws/34VfT [1]

Šaltinis: Lietuvos Respublikos finansų ministerija