- Aktualijos.lt - https://aktualijos.lt -

Uostamiesčio teisininkas, prisistatinėjęs advokatu, užsidirbo teistumą

Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmai baudžiamuoju įsakymu kaltu pripažino uostamiesčio teisininką, klientams melagingai prisistatinėjusį advokatu. 54-erių metų vyrui dėl neteisėto vertimosi advokato praktika ir dokumentų klastojimo skirta 100 MGL (3766 eurų) dydžio bauda.

Ikiteisminio tyrimo, kurį atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdybos pareigūnai, surinkti duomenys įrodė, kad klaipėdietis, nepaisydamas 2014 m. birželį Lietuvos advokatūros advokatų garbės teismo priimto sprendimo, panaikinusio jo leidimą verstis advokato praktika, savo veiklą tęsė toliau.

FNTT Klaipėdos apygardos valdybos tyrėjų surinktų duomenų visuma leido įtarti, kad, teisininkas, jau nebūdamas advokatu ir neįregistravęs individualios veiklos, interneto puslapiuose skelbė informaciją apie savo, kaip advokato, veiklą, nurodydavo savo buveinę Klaipėdoje, kontaktus ir darbo laiką. Klientams vyras prisistatydavo advokatu, sudarydavo su jais atstovavimo ir teisinių paslaugų sutartis.

Per beveik trejus, kaip buvo įtariama, neteisėtos veiklos metus klaipėdietis sudarė teisinių paslaugų sutartis su 44 klientais ir gavo beveik 12 tūkst. eurų nelegalių pajamų. Nustatyta, kad tuo metu advokato praktika verstis negalintis vyras niekur nedirbo. Klientams jis surašydavo procesinius dokumentus, tačiau pats teismuose neatstovaudavo. Išaiškinta, kad klaipėdietis ne tik savo klientams melagingai prisistatydavo advokatu. Siųsdamas raštus valstybės įmonėms, teikiančioms duomenis apie transporto priemones ir nekilnojamąjį turtą, kaltinamasis taip pat nurodydavo, kad užsiima advokato praktika.

Šaltinis: FNTT