- Aktualijos.lt - https://aktualijos.lt -

Žemės mokestį šiemet privalu sumokėti iki lapkričio 15 d.

VMI informuoja, kad,  pasikeitus teisės aktams, žemės mokestį jos savininkai turi sumokėti iki š. m. lapkričio 15 d. Nors deklaracijas mokėtojams VMI turi pateikti iki lapkričio 4 d., jau dabar „Mano VMI“ svetainėje vartotojai randa mokėtinas mokesčio sumas. Nuo 2013 m. spalio 25 d. Elektroninio deklaravimo sistemoje pradedamos publikuoti deklaracijos, kuriose gyventojai ir įmonės ras išsamią informaciją apie jų valdomus sklypus, pritaikytą savivaldybės nustatytą žemės mokesčio tarifą  ir kitą informaciją. Žemės savininkus, kurie dar nėra EDS vartotojai, popierinės deklaracijos nuo kitos savaitės pasieks klasikiniu paštu. „Nuo šių metų, įsigaliojus naujos redakcijos Žemės mokesčio įstatymui, keitėsi žemės mokestinė vertė, nuo kurios skaičiuojamas žemės mokestis: žemės sklypo mokestine verte nuo šiol laikoma to sklypo vidutinė rinkos vertė, o atskirais atvejais – individualaus žemės vertinimo būdu nustatyta jos vertė. Žemės mokesčio tarifus nuo 0, 01 proc. iki 4 proc. žemės mokestinės vertės patvirtino kiekviena savivaldybė individualiai“, – primena VMI  viršininko pavaduotoja Vilma Vildžiūnaitė.  2013 m. savivaldybių tarybų patvirtintus žemės mokesčio tarifus galima sužinoti VMI svetainėje.

Šiais metais žemės mokesčio mokėtojai į savivaldybių biudžetus turėtų sumokėti apie 64,5 mln. litų žemės mokesčio (gyventojai į savivaldybių biudžetus turėtų sumokėti apie 55 mln. litų, o įmonės – apie 9 mln. litų). Pernai apskaičiuota žemės mokesčio suma siekė 62 mln. litų. Iš viso šalyje yra per 948 tūkst. žemės mokesčio mokėtojų, tačiau dėl savivaldybių nustatytų lengvatų šį mokestį moka apie 642 tūkst. gyventojų ir įmonių.

Didžiausia mokėtina suma už gyventojo žemės sklypą (komercinės paskirties) Palangoje siekia 66,6 tūkst. litų, o už komercinės paskirties apleistą žemės sklypą Vilniuje jos savininkas – juridinis asmuo – turės sumokėti 362,5 tūkst. litų.  Šiemet VMI taip pat apskaičiavo žemės mokestį pagal savivaldybių pateiktus padidintus tarifus daugiau nei 122 tūkst. apleistų (nenaudojamų) sklypų. Kai kurios savivaldybės (16 savivaldybių) priėmė sprendimą padidintu tarifu apmokestinti per 1000 apleistų sklypų. Iš viso už apleistą žemę mokesčių mokėtojai turės sumokėti per 3,5 mln. litų žemės mokesčio.

VMI primena, kad žemės mokesčių mokėtojui pateikiamoje deklaracijoje nurodytas mokesčių specialistas ir pateikti jo kontaktai. VMI atstovas, mokesčių mokėtojui pageidaujant, galės išaiškinti, kaip susigrąžinti žemės mokesčio permoką, permokos ar nepriemokos atsiradimo priežastis. Žemės mokestį galima sumokėti ne tik bankuose (VMI atsiskaitomoji sąskaitą atidaryta daugelyje šalies bankų), bet ir pašto skyriuose ar „Perlo“ terminaluose, spaudos kioskuose, kitose mokėjimus priimančiose įstaigose. Visa informacija apie VMI sąskaitas ir atsiskaitymo vietas pateikiama VMI interneto svetainėje, taip pat galima kreiptis į mokesčių specialistą, kurio kontaktai pateikti žemės mokesčio deklaracijoje.

Šaltinis: VMI