- Aktualijos.lt - https://aktualijos.lt -

Devynios valstybės institucijos vienija jėgas rizikų valdyme „Fintech“ srityje

Pasauliniame „Fintech“ inovacijų žemėlapyje ryškiai matoma Lietuva tampa ir su tuo susijusių rizikų valdymo kompetencijų centru. Finansų ministro Viliaus Šapokos iniciatyva devynios šalies institucijos suvienijo jėgas bendram tikslui – operatyviai numatyti galimas rizikas „Fintech“ srityje ir efektyviai jas suvaldyti. Šie ketinimai patvirtinti pasirašant tarpinstitucinį memorandumą.

Parašus ant memorandumo dėl bendradarbiavimo ir keitimosi informacija, valdant rizikas finansinių inovacijų ir finansinių technologijų srityje, sudėjo finansų ministras Vilius Šapoka, vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas, Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, Specialiųjų tyrimų tarnybos direktorius Žydrūnas Bartkus, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos direktorius Antoni Mikulskis, Lietuvos policijos generalinio komisaro pavaduotojas Edvardas Šileris, Valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkė Edita Janušienė, Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos direktorius Raimondas Andrijauskas, VĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“ direktorė Aurelija Mažintienė.

„Lietuva nuo pat pradžių skyrė pakankamai dėmesio atveriant naujas galimybes inovacijoms ir galimoms rizikoms suvaldyti. Dirbdami kartu daug nuveikėme ir pasiekėme, kad Lietuva taptų „Fintech“ centru. Siekiame nuolat būti priekyje, todėl toliau telkiame jėgas, kad įveiktume ateities iššūkius. Institucijos operatyviai keisis informacija Lietuvoje ir užsienyje, prireikus – veiksime nedelsiant, nuolat vertinsime teisės aktus ir esant būtinybei inicijuosime jų pakeitimus“, – sako finansų ministras Vilius Šapoka.

Memorandumą pasirašiusios institucijos bendradarbiaus tarpusavyje, įskaitant ir keitimąsi informacija apie su finansinių paslaugų teikimu, finansinėmis technologijomis susijusias neteisėtas veikas, pastebėtus riziką keliančius veiksnius, tendencijas, įvykusius incidentus ir priemones, kurių buvo imtasi rizikoms suvaldyti.

Institucijos pagal savo kompetenciją Lietuvos bankui reguliariai teiks apibendrintą informaciją, taip pat identifikuotus teisinio reguliavimo trūkumus ar reguliavimo poreikį, siekiant sumažinti ar užkirsti kelią neigiamiems padariniams finansų sistemai. Jos taip pat planuoja bendradarbiauti plėtojant ar įsigyjant bendras reguliavimo ir priežiūros technologijų priemones, įskaitant kriptoturto sandorių atpažinimo srityje.

Memorandume numatyta, kad institucijos stiprins savo darbuotojų administracinius gebėjimus finansinių inovacijų ir finansinių technologijų galimų rizikų stebėsenos ir valdymo srityje, kels kompetenciją šioje srityje bei organizuos bendrus specializuotus mokymus finansinių inovacijų ir technologijų galimų rizikų stebėjimo ir valdymo srityse.

Lietuvos institucijas bendram rizikų valdymui „Fintech“ srityje subūręs finansų ministras Vilius Šapoka yra ne kartą raginęs tiek ES šalių ministrus, tiek ES institucijų vadovus sukurti veiksmingą ES pinigų plovimo prevencijos sistemą.

 

Šaltinis: Finansų ministerija