- Aktualijos.lt - https://aktualijos.lt -

VMI kliento profilį gali matyti apie 99 tūkst. Vilniaus m. savivaldybės įmonių

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija praneša, kad individualius VMI kliento profilius peržiūrėti ir įsivertinti rizikas gali maždaug 114 tūkst. Vilniaus apskrityje registruotų įmonių, iš jų, 99 tūkst. – Vilniaus m. sav. įmonių. Individualus VMI kliento profilis tai vienoje vietoje pateikiami VMI duomenys apie įmonę, skirti susipažinti, kaip mokesčių mokėtoją vertina mokesčių administratorius. „Profilio informacija leidžia įmonėms koncentruotai pamatyti, kokias rizikas VMI įžvelgia jų veikloje. Ši informacija yra privati, skirta konkrečiai įmonei savikontrolei. Susipažinusios su rizikomis, įmonės gali jas savarankiškai sumažinti, kad šios netaptų stebėsenos ar kontrolės procedūrų iniciavimo priežastimi“, – sako Vilniaus AVMI viršininkė Virginija Ginevičienė, pridurdama, kad profilio informaciją gali matyti tik įmonės vadovas, o jei pageidauja, šia informacija jis gali pasidalinti su apskaitą tvarkančiais asmenimis, darbuotojais, partneriais, klientais, investuotojais ar kitais suinteresuotais asmenimis bei pelnyti didesnį pasitikėjimą.

VMI kliento profilį sudaro keturios kriterijų grupės: registravimo, deklaravimo, mokėjimo, elgsenos. Šiuo metu jame iš viso 18 kriterijų. Profilyje mokesčių mokėtojo rizikingumas atvaizduojamas šviesoforo principu: jei įmonė pagal kriterijų nėra rizikinga – nurodomas žalias rodiklis, jei vertinama kaip mažai rizikinga – geltonas, jei vertinama kaip rizikinga – raudonas. Prie kiekvienos rizikos skelbiama detali informacija, kas konkrečiai vertinama, nurodant kriterijus, pagal kuriuos įmonei suteikiama atitinkama spalva. 

Vilniaus m. savivaldybės įmonės, kurios šiuo metu turi tik žalios spalvos vertinimus ir neturi skolų valstybės biudžetui sudaro apie 30 proc. Dar 2 proc. įmonių turi vien žalios spalvos vertinimus, tačiau yra skolingos VMI. Turinčių iki 3 geltonos spalvos vertinimų ir nei vieno raudono vertinimo yra apie 16 proc., turinčių vieną raudonos spalvos vertinimą – 28 proc. Įmonių, kurios turi daugiau nei vieną raudonos spalvos vertinimą, yra apie 25 proc. Daugiausia raudonos spalvos vertinimų įmonėms skirta dėl deklaracijų teikimo rizikos. 


Šaltinis: VMI