VMI kliento profilyje įmonėms atverta daugiau vertinamų duomenų

VMI informuoja, kad įmonių savikontrolei skirtuose individualiuose VMI kliento profiliuose atveriama daugiau mokesčių administratoriaus vertinamų duomenų. Profilio informaciją papildė du nauji kriterijai, kuriais vertinamos įmonių rizikos, susijusios su tarptautinių sankcijų taikymu bei teikiamomis nekilnojamojo turto mokesčio deklaracijomis.

„Įmonės profilyje nuo šiol gali matyti informaciją apie taikomas ar netaikomas tarptautines sankcijas, sužinoti, kaip mokesčių administratorius vertina įmonę dėl nekilnojamojo turto mokesčio deklaracijose (KIT711) deklaruotos nulinės mokesčio sumos, nors jai savivaldybės nustatyta lengvata netaikoma arba taikoma mažesnė nei 100 proc. lengvata“, – sako VMI kliento profilio projekto atstovė Danutė Laurinavičienė.  Atverdama šiuos ir kitus vertinamus duomenis, VMI siekia dialogo su mokesčių mokėtojais. Tikimasi, kad informacija apie mokestinį rizikingumą įmonėms, kurios vertinamos kaip rizikingos, leis jį sumažinti ir tai netaps stebėsenos ir kontrolės veiksmų priežastimi.

Individualūs VMI kliento profiliai rugpjūčio 1 d. atverti maždaug 252 tūkst. Lietuvoje registruotų įmonių. Tai vienoje vietoje pateikiami VMI duomenys apie įmonę, skirti susipažinti, kaip mokesčių mokėtoją vertina mokesčių administratorius. Profilio informacija yra privati, ją įmonės nemokamai peržiūrėti gali projekto bendraautorių UAB „Finpass“ savitarnos svetainėje, adresu https://finpass.eu/.

„Profilio informaciją gali matyti įmonės vadovas, pagal VĮ „Registrų centras“ duomenis. Jei pageidauja, šia informacija jis gali dalintis su esamais ir būsimais partneriais ar kitais suinteresuotais asmenimis. Kviečiame įmones dalintis ir teirautis galimybės susipažinti su kitų įmonių individualiais profiliais. Teigiamas įmonės vertinimas leis pelnyti didesnį pasitikėjimą“, – sako Danutė Laurinavičienė.  

Profilyje vertinamos įvairios rizikos, pavyzdžiui, įmonės registravimo duomenų, deklaracijų teikimo ir kt. Iš viso 18 kriterijų. Mokesčių mokėtojo rizikingumas atvaizduojamas šviesoforo principu: jei įmonė pagal kriterijų nėra rizikinga – nurodomas žalias rodiklis, jei vertinama kaip mažai rizikinga – geltonas, jei vertinama kaip rizikinga – raudonas. Prie kiekvienos rizikos skelbiama detali informacija, kas konkrečiai vertinama, nurodant kriterijus, pagal kuriuos įmonei suteikiama atitinkama spalva. VMI kliento profilį numatyta plėsti, ateityje atveriant vis daugiau duomenų.

Įmonės, kurios šiuo metu turi tik žalios spalvos vertinimus ir neturi skolų valstybės biudžetui sudaro apie 37 proc. Dar 2,1 proc. įmonių turi vien žalios spalvos vertinimus, tačiau yra skolingos. Turinčių iki 3 geltonos spalvos vertinimų ir nei vieno raudono vertinimo yra apie 20,5 proc., turinčių vieną raudonos spalvos vertinimą – 23,6 proc. Įmonių, kurios turi daugiau nei vieną raudonos spalvos vertinimą, yra apie 16,8 proc. Daugiausia raudonos spalvos vertinimų įmonėms skirta dėl deklaracijų teikimo rizikos.

Daugiau informacijos apie VMI kliento profilį rasite VMI svetainėje. Kilus klausimų dėl VMI kliento profilyje skelbiamų duomenų, prašome kreiptis – mokesčių informacijos telefonu 1882 (+370 5 260 5060), spausti „4“. Primename, kad paslaugos ir konsultacijos klientų aptarnavimo padaliniuose – su išankstine rezervacija.

 VMI kliento profilis sukurtas įgyvendinant VMI ilgalaikę strategiją POLARIS 2025.

Išsamiai apie VMI planus: www.vmi.lt/evmi/polaris-2021-2025.

Šaltinis: VMI