Niekada nepavargsta dirbti su skaičiais

Daugelis mūsų savo darbo dieną pradedame garuojančios kavos puodeliu. Kaunietė Valentina Dabkevičienė rytais, skubėdama į darbą, niekada negeria kavos. Kava ji vaišinasi darbe, kur turi progą su kolegomis kaskart mėgautis vis kitos rūšies kvapnia kava, išbandyti vis kitą kavos rūšį. Jų yra išties daug.

Valentina Dabkevičienė jau penktus metus dirba UAB „Kavos bankas“ vyriausiąja buhaltere. Ši bendrovė iš trijų žemynų, 21 šalies veža į Lietuvą 35 rūšių žalios kavos pupeles, kurias skrudina, mala, o kavą tiekia į kavines, prekybos centrus bei parduoda internetinėje parduotuvėje. Bendrovė nuolat plečia parduodamos kavos asortimentą, kuria originalius kavos mišinius. UAB „Kavos bankas“ plėtoja ir švietėjišką veiklą: rengia kavos degustacijas, kavos čempionatus ir kasmetinį renginį „Kavos kultūros dienas Lietuvoje“. Taip pat bendrovė teikia labdarą ir paramą „Maisto bankui“.

Paprašyta prisiminti savo kelią į buhalteriją, vyriausioji buhalterė Valentina Dabkevičienė papasakojo, kad ją tapti buhaltere paskatino mama. Be to, jai labai patiko skaičiuoti. 1986 m. baigė Ekonomikos technikumą ir trejus metus dirbo revizore duonos pramonėje, tikrino duonos kombinatų ir gamyklų buhalterijas. 1988 m. atnešė didelių permainų, ištekėjo už lietuvio. 1994 m. kreipėsi į Darbo biržą, kuri pasiuntė ją į buhalterių rengimo kursus. Šiandien prisimena, kaip buvo nelengva: „Iš tikrųjų tada man buvo labai sunku, nemokėjau lietuvių kalbos, nežinojau, kur prasideda ir baigiasi žodis, kursuose viską kruopščiai konspektuodavau, o vakarais viską perrašydavau iš kolegės sąsiuvinio, – pirmuosius žingsnius prisimena Valentina Dabkevičienė. – Tačiau, kol baigiau buhalterių kursus, išmokau ir lietuvių kalbos. Tais pačiais metais pradėjau dirbti vyriausiąja buhaltere UAB „Toradas“, vėliau įgijau patirties įvairiose prekybos, maitinimo, transporto, gamybos, taip pat ir muitinės paslaugas teikiančiose įmonėse. 2004 m. baigiau Vilniaus universitete vadybą. Nuo 2014 m. iki dabar dirbu UAB „Kavos bankas“ vyriausiąja buhaltere“.

Valentina Dabkevičienė sako, kad buhalterio darbas jai tikrai įdomus ir kūrybiškas. Kiti skundžiasi, kad vargina skaičiai, o poniai Valentinai skaičiai labai patinka. Dirbti su skaičiais ji gali valandų valandas, nejausdama jokio nuovargio. Per visus šiuos metus, kai dirba vyriausiąja buhaltere, ponia Valentina niekada nesuabejojo savo profesijos pasirinkimu, niekada nesigailėjo, kad tapo buhaltere, ir neturėjo minties keisti pasirinktą kelią.

Pasak UAB „Kavos bankas“ vyriausiosios buhalterės Valentinos Dabkevičienės, buhalteriui reikia būti tvarkingam, kruopščiam ir dalykiškam, gebėti susikaupti. Svarbu rimtai ir atsakingai žiūrėti į savo darbą, neatidėlioti darbų ir nepalikti jų kitai dienai. Taip pat buhalteris turi mokėti dirbti komandoje, būti malonus kolegoms. „Norėdamas dirbti vyriausiuoju buhalteriu, pirmiausia turi kelti sau didelius tikslus, nuolat mokytis ir siekti įgyti naujų žinių, stebėti teisės aktų pakeitimus, analizuoti.“ Todėl Valentina Dabkevičienė išlaikė LBAA buhalterio profesionalo egzaminus ir įgijo LBAA buhalterio profesionalo vardą. Už aktyvią ilgametę veiklą LBAA Valentiną Dabkevičienę apdovanojo ir LBAA Garbės ženklu.

Neretai klausiama, kaip pasiekti, kad buhalteris būtų vertinamas? Valentinos Dabkevičienės nuomone, reikia stengtis laiku padaryti visus darbus, teikti pasiūlymus vadovams, kadangi buhalteris pirmasis pamato ir supranta, kokie yra verslo rezultatai. Jos dukra taip pat baigė buhalterinės apskaitos mokslus, tačiau kol kas nedirba, augina vaikutį ir laisvalaikiu padeda mamai tvarkyti buhalterinę apskaitą.

Tačiau ne vien darbas yra svarbiausias dalykas gyvenime. Ponia Valentina taip pat aktyviai dalyvauja Kauno profesionalių buhalterių klubo veikloje – rengiamuose susitikimuose ir seminaruose, kuriuose analizuojamos svarbios buhalterių darbo problemos, apskaitos ir mokesčių klausimai, dalinamasi patirtimi. Taip pat dalyvauja tradiciniuose boulingo turnyruose, su kolegėmis tradiciškai mėgaujasi pirties malonumais ir kiekvieną vasarą plaukia baidarėmis. Po intensyvaus darbo laisvos minutės labai laukiamos. Jau aštuonerius metus ponia Valentina tris kartus per savaitę eina į Shotokan karatė treniruotes, turi įgijusi rudąjį diržą, jai teko dalyvauti ir varžybose. Taip pat skaito profesinę literatūrą, keliauja, stengiasi laiką leisti gamtoje, kadangi tai įkvepia naujiems darbams.

Olita MONTVYDIENĖ

Dabkevičiene Valentina

„Norėdamas dirbti vyriausiuoju buhalteriu, pirmiausia turi kelti sau didelius tikslus, nuolat mokytis ir siekti įgyti naujų žinių, stebėti teisės aktų pakeitimus, analizuoti“, – sako Valentina Dabkevičienė.

logo_srtrf