Buhalteriai yra draugiški žmonės

VšĮ Vievio sveikatos priežiūros centro vyriausioji finansininkė Dalia Sabonienė šioje sveikatos priežiūros įstaigoje dirba nuo 2005 m. Iki tol 19 metų dirbo bankininkystės srityje. Buhalterio darbas patinka ir nenorėtų jo keisti.

„Visada mėgau tiksliuosius mokslus, skaičius, patiko skaičiuoti, todėl, baigusi vidurinę mokyklą, įstojau į Vilniaus finansų ir kredito technikumą, – prisimena Dalia Sabonienė. – Baigiau kredito inspektoriaus specialybę, pradėjau dirbti vyriausiąja finansininke bankų sistemoje. Vėliau baigiau Vilniaus universitete ekonomiką. Rinktis buhalterio specialybės manęs niekas neskatino, nors mama dirbo buhaltere. Gyvenimas lėmė, kad 2005 m. pradėjau dirbti sveikatos priežiūros įstaigoje vyriausiąja finansininke. Pradžia buvo nelengva, viskas nauja, teko vėl mokytis, studijuoti buhalterinę apskaitą, lankyti seminarus, tobulinti žinias, konsultuotis su kolegėmis buhalterėmis. Darbas patiko, dirbti sekėsi.“

Vyriausioji finansininkė Dalia Sabonienė džiaugiasi gera direktore, kuri vertina buhalterio darbą, skatina tobulinti kvalifikaciją, taip pat geru, supratingu kolektyvu, darbščiomis ir pareigingomis kolegėmis.

Šiandien turbūt kiekvienas buhalteris pasakys, kad jo darbe visada yra daug naujovių, keičiasi įstatymai, norminiai aktai, tobulinami apskaitos reglamentai ir apskaitos standartai. Todėl reikia nuolat domėtis, skaityti profesinę literatūrą, stebėti pakeitimus. „Stengiuosi lankyti seminarus, savarankiškai skaitau profesinę literatūrą, taip pat ir „Apskaitos, audito ir mokesčių aktualijų“ savaitraštį, kuriame randu daug naudingos informacijos apie buhalterinės apskaitos ir mokesčių įstatymų pakeitimus, mokesčių ekspertų patarimus, Darbo kodekso taikymo aktualijas ir kita, – sako VšĮ Vievio sveikatos priežiūros centro vyriausioji finanininkė Dalia Sabonienė. – Norėdamas dirbti finansininku, turi mėgti šį darbą, reikia kantrybės ieškoti trūkstamų euro centų. Kartais būna visko, tenka dirbti ir po darbo, ir savaitgalį.“

Dalios Sabonienės žodžiais, vyriausiasis finansininkas turi būti kruopštus, atsakingas ir punktualus, laiku, nustatytais terminais pateikti visus reikalingus dokumentus, ataskaitas ir deklaracijas, nevėluoti, taip pat mokėti bendrauti, diskutuoti. Kartais kitų profesijų atstovai mano, kad finansininkai yra sausi, neįdomūs ir pikti žmonės. Dalia Sabonienė teigia priešingai: buhalteriai yra labai draugiški, šilti ir geri žmonės, kurie mielai bendrauja, švenčia Buhalterių dieną, stengiasi padėti kitiems, dalintis žiniomis ir patirtimi, paaiškinti ir patarti.

Nors pastaruoju metu nemažai kalbama apie gydymo įstaigų pertvarką, viliamasi, kad sveikatos priežiūros įstaigų nereformuos. Be to, sveikatos priežiūros įstaigų buhalteriai jau įpratę prie įvairių naujovių, todėl moka greitai prisitaikyti prie pokyčių. Buhalteriai dažnai patiria įvairių iššūkių.

Netrukus Dalia Sabonienė rengiasi atostogauti ir planuoja vykti prie jūros. Tikisi, kad pavyks atitrūkti nuo kasdienio darbo, neįvyks kažkokių netikėtų pokyčių, įstaiga negaus svarbaus rašto ir nereikės skubiai grįžti į darbą.

Vasarą Dalia Sabonienė stengiasi kuo daugiau laiko praleisti kaime, tėviškėje, kur turi sodybą. Augina daržoves, džiaugiasi vasaros malonumais, tyru oru, gražia lietuviška gamta.

Buhalterinės paslaugos

Olita MONTVYDIENĖ

Saboniene Dalia

„Norėdamas dirbti buhalteriu, turi mėgti šį darbą, reikia kantrybės ieškoti trūkstamų euro centų. Kartais būna visko, tenka dirbti ir po darbo, ir savaitgalį“, – sako Dalia Sabonienė.

logo_srtrf