Įgyta praktinė patirtis yra geriausias buhalterio mokytojas

Baguckiene Jurate

„Vienas vyriausiasis buhalteris nieko nepadarys, kadangi buhalterinės apskaitos tvarkymo darbų apimtis yra didelė, reikia visų buhalterių tarpusavio supratimo ir sutarimo kolektyve, kad visi buhalteriai dirbtų sutartinai kaip viena komanda“, – sako Jūratė Baguckienė.

UAB „Alytaus prekyba“ vyriausiosios buhalterės Jūratės Baguckienės darbo stažas – 35 m. Galima drąsiai sakyti, kad visi tie metai prabėgo prekyboje. „Aštuonerius metus dirbau pardavėja ir per tą laiką Vilniaus universiteto Ekonominės kibernetikos ir finansų fakultete baigiau buhalterinės apskaitos specialybę, – sako Jūratė Baguckienė. – Nors nuo vaikystės mėgau skaičiuoti, tačiau niekada negalvojau, kad pasirinksiu studijuoti buhalterinę apskaitą ir tapsiu buhaltere. Likimas taip lėmė, kad pasirinkau būtent šią specialybę. Iš pradžių buvo nelengva, nauji, negirdėti terminai, kuriuos reikėjo išmokti ir suvokti, kas yra debetas, kreditas ir kita. Bendrakursiai sakydavo, kad teorija yra teorija, viskas paaiškės, kai pradėsime dirbti, kadangi praktika yra geriausias mokytojas. Gyvenimas šią tiesą patvirtino. Taip nuo 1991 m. dirbu buhalterio darbą.“

Jūratė Baguckienė savo buhalterio karjerą pradėjo nuo darbo užmokesčio skaičiavimo. Kaip žinia, tuo metu nebuvo kompiuterių ir dabar visiems buhalteriams įprastų buhalterinės apskaitos programų, viską reikėjo skaičiuoti rankomis, o vienintelė buhalterio pagalbininkė buvo skaičiavimo mašinėlė. Po penkerių metų ponia Jūratė tapo vyriausiojo buhalterio pavaduotoja, o nuo 2007 m. iki dabar dirba vyriausiąja buhaltere. Taip pamažu, eidama kelias pareigas, įgijo praktinės patirties, pasisėmė dalykinių žinių. „Drąsiai sakau, kad įgyta praktinė patirtis yra geriausias buhalterių mokytojas, – teigia Jūratė Baguckienė. – Nesigailiu, kad pasirinkau buhalterinę apskaitą, darbas patinka, nors ir nėra lengvas, didelė atsakomybė, reikia nuolat gilintis į teisės aktus ir mokėti teisingai juos suprasti bei taikyti.“ Šiandien buhalteris turi viską žinoti ir greitai rasti atsakymus. Buhalterio darbas reikalauja išmanyti naujausias informacines technologijas, turėti kompiuterinių žinių, kadangi jam reikia dirbti su nuolat atnaujinamomis buhalterinės apskaitos programomis. Kiekviena diena buhalteriui atnešą naujovių, tik spėk gilintis.

Į klausimą, kokių charakterio savybių šiandien pirmiausia reikia turėti buhalteriui, Jūratė Baguckienė atsakė: „Buhalterio sąžiningumas, kruopštumas, organizuotumas, dėmesingumas ir atsakomybė už galutinį rezultatą leidžia įmonių vadovams ramiai miegoti. Vadovas turi pasitikėti vyriausiuoju buhalteriu, o jis – vadovu. Taip pat svarbu mokėti bendrauti, kalbėtis apie problemas, mokėti išklausyti ir priimti sprendimus.“

Vienas vyriausiasis buhalteris nieko nepadarys, kadangi buhalterinės apskaitos tvarkymo darbų apimtis yra didelė, reikia visų buhalterių tarpusavio supratimo ir sutarimo kolektyve, kad visi buhalteriai dirbtų sutartinai kaip viena komanda, o esant būtinybei, vienas kitą pavaduotų. Labai svarbu visiems buhalteriams tobulinti žinias, dalintis patirtimi. Ne veltui sakoma, kad, jeigu buhalteris nori gerai dirbti, jis turi visą gyvenimą mokytis, stebėti teisės aktų pakeitimus, įsigilinti. Pastaraisiais metais teisės aktai taip dažnai keičiasi, naujovių tiek daug, kad daugeliui buhalterių jau norėtųsi daugiau pastovumo.

Pavasaris – buhalterių darbymetis. UAB „Alytaus prekyba“ vyriausioji buhalterė Jūratė Baguckienė su savo kolegomis buhalteriais padirbėjo iš peties ir dabar gali pasidžiaugti, kad metinė finansinė atskaitomybė parengta, auditas atliktas.

Jūratė Baguckienė labai aktyviai dalyvauja Alytaus regiono buhalterių asociacijos veikloje, ji yra viena iš jos įkūrėjų. „Džiaugiuosi, kad mūsų asociacijos narių gretos nuolat didėja, vadinasi, tai, ką darome, yra įdomu, naudinga ir smagu, – sako ji. – Asociacija organizuoja seminarus buhalteriams aktualiomis apskaitos, mokesčių ir socialinio draudimo temomis, kviečia buhalterių mėgstamus lektorius, rengia susitikimus su VMI, „Sodros“ ir kitų valstybės institucijų atstovais, Seimo nariais, iš kurių sužinome apie naujoves. Giliname žinias, sprendžiame su buhalterio darbu susijusius klausimus, o tai padeda mums tobulėti. O kur dar šventės, tradiciniai boulingo turnyrai, kelionės, išvykos. Padarę savo darbus, buhalteriai moka pasilinksminti. Visada smagu susitikti su kolegomis, pabūti drauge, atsipalaiduoti nuo kasdienių darbų ir rūpesčių.“

Ponia Jūratė pastebi, kad ji nemoka visiškai atsipalaiduoti, išeiti atostogauti ir ramiai ilsėtis, kaip kiti, kadangi nuolat galvoja apie savo darbą. Tačiau stengiasi kiek įmanydama laisvą laiką praleisti gamtoje. Buhalterio darbas – nelengvas, tenka nuolat sėdėti prie kompiuterio, todėl ištaikiusi valandėlę siekia daugiau judėti. Mėgsta įvairius kultūrinius renginius, dažnai juose lankosi. Dar ponia Jūratė mėgsta daryti tai, kad visiems būnant drauge būtų linksma, gera ir įsimintina.

Olita MONTVYDIENĖ

logo_srtrf