Buhalterio darbas kasdien džiugina ir įkvepia

UAB „Vilkasta“ yra atestuota, kvalifikuota statybos bendrovė, įregistruota 1992 m. Šiuo metu bendrovės pagrindinė veikla yra gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba, gelžbetonio gaminių pardavimas, betono, skiedinio gamyba ir pardavimas, metalo apdirbimas, transporto, stalių paslaugos. Šioje bendrovėje nuo 1995 m. dirba ir didžiulę patirtį sukaupė vyriausioji buhalterė Danutė ­Rastauskienė.

Sutapimas ar ne, bet kai paskambinau UAB „Vilkasta“ vyriausiajai buhalterei Danutei Rastauskienei, ji kukliai prisiminė, kad šiemet kaip tik sukanka 20 m., kai dirba UAB „Vilkasta“ vyriausiąja buhaltere. Gražus ir prasmingas darbo jubiliejus – nuoširdžiai sveikiname. „Labai vertinu mūsų bendrovės vadovus ir savo kolektyvą, kuriame dirba dar trys buhalterės ir kasininkė: visos labai darbščios ir atsakingos, dirba susitelkusios, o vadovai mus vertina, visada skiria lėšų profesinei spaudai prenumeruoti, profesinei literatūrai įsigyti, tobulinti žinias, lankyti seminarus aktualiais buhalteriams klausimais“, – teigia Danutė Rastauskienė.

Visada įdomu sužinoti, kas paskatino rinktis buhalterio kelią. Danutė Rastauskienė sako, kad jos kelias buvo tiesus. Vidurinėje mokykloje gerai sekėsi tikslieji mokslai, todėl nutarė stoti į Vilniaus universiteto Ekonomikos fakultetą studijuoti tuo metu prestižinės darbo ekonomikos specialybės. Įstoti nebuvo lengva, didelis konkursas, aukšti balai. Įstojo, 1981 m. sėkmingai baigė studijas ir pasirinko dirbti vyriausiąja ekonomiste tuometinėje Ignalinos rajkoopsąjungoje. Pasirinkimą lėmė karjeros perspektyvos ir geras atlyginimas. Vėliau ponia Danutė persikėlė dirbti į Trakus, o 1986 m. – į Suvalkiją. „Visada dirbau pagal specialybę: vyriausiąja ekonomiste, ėjau ir kitas aukštas – planavimo ir apskaitos skyriaus viršininko ir direktoriaus pavaduotojo ekonomikai pareigas, – prisimena Danutė Rastauskienė. – Tačiau atėjo toks metas, kad ekonomistų aukso amžius baigėsi, įmonėms jų vis mažiau reikėjo, o reikėjo vyriausiųjų buhalterių. Persikvalifikuoti į buhalterius nebuvo sunku, kadangi Vilniaus universitete įgijome reikalingus pagrindus, reikėjo atnaujinti žinias. Lankiau buhalterių kursus ir įvairius seminarus, savarankiškai mokiausi ir daug skaičiau. Pradėjau dirbti buhaltere, vėliau – vyriausiąja buhaltere, ja dirbu ir šiandien. Nuolatinis naujų žinių siekimas tapo mano gyvenimo būdu. Patinka skaityti profesinius straipsnius, kuriuose nagrinėjamos buhalterinės apskaitos ir mokesčių naujovės, analizuojami teisės aktų pakeitimai, praktinės situacijos. Niekada nė minutei nesuabejojau savo profesiniu pasirinkimu. Mėgstu savo darbą, neriboju nei laiko, nei jėgų, kartais pajuokauju, kad išsivystė priklausomybė buhalterijai. Esu smulkmeniška, ši savybė skatina mane viską išsiaiškinti, sužinoti ir padaryti teisingai.“

Mamos pasirinkimas nulėmė ir abiejų ponios Danutės dukrų profesijos pasirinkimą: abi baigė Vilniaus universitete ekonomikos studijas ir po magistrantūros dirba finansų srityje užsienio kapitalo įmonėse. Nors dukros matė, kad mama daug dirbo, tai jų neišgąsdino. Mamai džiugu, kad dukros tęsia tradicijas. Susitikusios visada turi apie ką kalbėtis ir diskutuoti, aptarti naujoves, teisės aktų pakeitimus ir praktines situacijas, taip pat pasidalinti patirtimi.

UAB „Vilkasta“ vyriausioji buhalterė Danutė Rastauskienė kaip svarbiausias buhalterio charakterio savybes nurodo kruopštumą, punktualumą ir atsakomybės jausmą. Labai svarbu kiekvieną darbą atlikti kruopščiai ir laiku. „Niekada nėjau į darbą kaip į karą ar katorgą, man buhalterio darbe nėra jokios monotonijos, rankų darbą seniai pakeitė naujosios technologijos, kiekviena diena įdomi ir įkvepianti“, – teigia Danutė Rastauskienė.

Kaip vertina nuo kitų metų įsigaliosiančias mokesčių naujoves? „Kol kas dar negaliu pagrįstai pasverti tos tikėtinos mokesčių naudos darbuotojams, per daug emocijų, stinga praktinių išaiškinimų, dar gali būti įvairių pasikeitimų praktiniame darbe, todėl vertinu kiek atsargiai, – sako vyriausioji buhalterė Danutė Rastauskienė. – Buhalteriams bus daug darbo įgyvendinti naujoves, daug ką naujai perskaičiuoti, o kokią realią naudą pajus darbuotojai, parodys tik ateitis. Neįveikiamų dalykų nėra, kai dirbi, tai ir padarai, tačiau mokesčių pakeitimams įgyvendinti reikės sugaišti daug brangaus laiko. Su mokesčių naujovėmis jau susipažinau, skaitydama „Apskaitos, audito ir mokesčių aktualijų“ savaitraštį, naršydama internete, o neseniai buvau seminare ir išklausiau kvalifikuotų auditorių ir mokesčių specialistų paaiškinimus. Savaitraštį skaitau nuo pirmojo numerio, jame daug ką randu, ko reikia praktiniame buhalterio darbe.“

Laisvalaikį ponia Danutė skiria savo šeimai, šiltam bendravimui su vaikais, aplinkos puoselėjimui, o vasarą – kelionėms, dažniausiai po gražiausius Lietuvos kampelius, ir poilsiui prie Baltijos jūros.

Olita MONTVYDIENĖ

Rastauskiene Danute

„Niekada nėjau į darbą kaip į karą ar katorgą, man buhalterio darbe nėra jokios monotonijos, rankų darbą seniai pakeitė naujosios technologijos, kiekviena diena įdomi ir įkvepianti“, – teigia Danutė Rastauskienė.

logo_srtrf