Ramus gyvenimas finansininkui būtų neįdomus

logo_srtrf

Turbūt nedaug Lietuvos rajonuose yra ligoninių, kaip Šilutės ligoninė, kurios istorijos puslapiai verčiami net nuo 1892 m. Tų metų spalio 10 d. Šyšos upės krante Šilutės dvarininko Hugo Šojaus dovanotame žemės sklype buvo pastatyta ir iškilmingai atidaryta nauja mūrinė ligoninė. Šiuo metu licencijuotoje viešojoje sveikatos priežiūros įstaigoje Šilutės ligoninėje yra 165 lovos, dirba daugiau kaip 360 darbuotojų, iš jų – 65 gydytojai, 160 sveikatos priežiūros specialistų, veikia visi reikalingi skyriai, teikiamos kvalifikuotos antrinio lygio sveikatos priežiūros paslaugos Šilutės rajono ir Pagėgių savivaldybės gyventojams.

Šioje asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančioje Šilutės ligoninėje vyriausioji finansininkė Asta ­Lebeckienė dirba jau gana ilgą laiką. „Pastaruoju metu daugelyje mūsų valstybės sektorių vyksta labai daug pokyčių, ne išimtis yra ir sveikatos priežiūros sistema, – sako Asta Lebeckienė. – Savo profesinėje veikloje teko susidurti su ne vienu optimizavimo ir restruktūrizavimo etapu. Ir dabar matome, kad sistema veikia ne visai taip, kaip norėtų pacientai ir darbuotojai. Iki šiol dar neturėjome galimybės pamatyti ir susipažinti su teisės aktais bei parengtais projektais dėl numatomo ligoninių tinklo pertvarkymo. Šilutės ligoninėje teikiamomis asmens sveikatos priežiūros paslaugomis turi galimybę naudotis daugiau kaip 20 tūkst. miesto gyventojų ir dvigubai daugiau Šilutės rajono gyventojų. Tenkinti gyventojų teisėtus poreikius ir lūkesčius yra vienas iš svarbiausių mūsų įstaigos prioritetų. Stebime žiniasklaidoje pasirodančius pranešimus, tačiau išsamios informacijos, kaip iš tiesų bus pertvarkomos rajoninės ligoninės, labai stinga. Suprantu, kad pokyčiai būtini. Kadangi pastaruoju metu viskas labai greitai kinta, privalo keistis ir mūsų sveikatos apsaugos sistema. Tačiau ši sritis yra labai jautri, todėl pokyčiams reikia labai atsakingai pasirengi, informuoti darbuotojus, sukurti materialinę bazę, aiškiai paskirstyti funkcijas ir tam skirti labai daug finansinių išteklių.“

Informacijos stygius ir sklandantys gandai apie rajoninių ligoninių uždarymą trikdo sveikatos priežiūros įstaigų darbo stabilumą ir darbuotojus. Tačiau dirbantys puikūs, kompetentingi gydytojai, slaugytojai ir kitas personalas stengiasi pacientams suteikti reikalingas, saugias ir kokybiškas paslaugas, pagerinti jų prieinamumą, mažinti eiles pas gydytojus specialistus, racionaliai ir efektyviai naudoti lėšas. Vyriausioji finansininkė Asta Lebeckienė džiaugiasi, kad turi puikų įstaigos vadovą, kuris sugeba motyvuoti komandą siekti gerų rezultatų, ugdyti darbuotojus, suteikia galimybę tobulėti ir niekada nepraranda optimizmo. Įstaiga turi patyrusių, kompetentingų specialistų, taip pat pritraukia ir jaunų specialistų. „Didelė laimė ir atsakomybė dirbti su tokiu vadovu ir tokioje darnioje komandoje“, – teigia Asta Lebeckienė.

Paprašyta papasakoti apie vyriausiojo finansininko darbo kasdienybę, Asta Lebeckienė atsakė, kad darbas, kaip ir gyvenimas, susideda iš šviesų ir šešėlių ir pacitavo kažkur perskaitytą mintį: „Gyvenimo kovas ne visada laimi stipriausi ir greičiausi, dažniausiai laimi tie, kurių karštas tikėjimas. Todėl pirmiausia turi patikti tai, ką darai. Buhalterija yra skaičių kalba, tačiau savo komandą visada mokau ne matyti sausus skaičius, bet žvelgti giliau, kadangi po kiekvienu dvejybiniu įrašu yra ūkinis įvykis, kuris įstaigos gyvenime kažką reiškia. Dažnai už skaičių yra žmonės. Finansininkui reikia turėti ne tik teorinių ir praktinių profesinių žinių. Kasdien tenka daug bendrauti su žmonėmis, todėl ypač reikalingos psichologijos, etikos žinios, koncentracija ir kantrybė. Buhalteriai ir finansininkai jau įprato prie nuolatinių iššūkių, be jų gyvenimas būtų neįdomus ir nuobodus.“

Tačiau darbas – dar ne viskas. Astos Lebeckienės pomėgiai, kaip ir kiekvieno buhalterio, susiję su pasaulio ir savęs pažinimu, kelionėmis, sportu, knygomis. Smagu, kad šeimos pomėgiai sutampa, todėl daugiau laiko gali praleisti drauge, labiau vienas kitą pažinti ir vertinti.

Olita MONTVYDIENĖ

Lebeckiene Asta

„Buhalterija yra skaičių kalba, tačiau savo komandą visada mokau ne matyti sausus skaičius, bet žvelgti giliau, kadangi po kiekvienu dvejybiniu įrašu yra ūkinis įvykis, kuris įstaigos gyvenime kažką reiškia“, – sako Asta Lebeckienė.