Galima „pasikalbėti“ su lito tėvu

Lietuvos banko pastato nišoje Gedimino prospekte Vilniuje pastatytas paminklas lito tėvui – Vladui Jurgučiui. Paminklas nulietas iš išlydytų 50 lito centų monetų. Tačiau ši skulptūra nepaprasta – ji „kalba“. Šios idėjos autorius – MO muziejus Vilniuje kviečia miestiečius ir svečius rasti iš viso jau 16 skulptūrų. Tereikia išmaniuoju telefonu nuskenuoti prie skulptūros pritvirtintoje lentelėje esantį kodą ar įvesti į naršyklę nurodytą adresą – telefonas pradės skambėti ir pasigirs… Vlado Jurgučio balsas.

Kaip žinia, Vladas Jurgutis buvo pirmasis Lietuvos banko valdytojas, kuris daug nuveikė, siekdamas įtvirtinti tarpukario Lietuvos pinigų – litų stabilumą. Vlado Jurgučio pastangomis litas tapo viena stipriausių to meto Europos valiutų. Vladas Jurgutis buvo ir vienas iškiliausių Lietuvos ekonomistų, pinigų, kredito ir finansų mokslo kūrėjų, kuris sakė: „Pinigai yra gyvenimui, o ne gyvenimas pinigui.“

MO muziejus yra 2009 m. Danguolės ir Viktoro Butkų įsteigtas „Muziejus be sienų“, kuris įgyvendina visuomenei ir Vilniaus miesto svečiams svarbius kultūros projektus. Vienas MO projektų – „Vilniaus kalbančios skulptūros“, kurių galima pasiklausyti savo išmaniuoju telefonu. 16 skulptūrose įamžintų asmenybių kviečia pokalbiui telefonu lietuvių ir anglų kalbomis. Jas įgarsino aktoriai, dainininkai, visuomenės veikėjai. Šiuo metu buvusio „Lietuvos“ kino teatro vietoje statomas privataus modernaus MO muziejaus pastatas duris atvers šių metų spalio 18 d. Jame bus pristatyta Lietuvos šiuolaikinio vaizduojamojo meno kolekcija, kuri taps prieinama šalies ir užsienio meno mylėtojams.

Parengė Gintarė KALASAUSKAITĖ

Jurgutis Vladas prie LB

Lietuvos banko pastato nišoje Gedimino prospekte Vilniuje pastatytas paminklas lito tėvui – Vladui Jurgučiui.

logo_srtrf