Buhalteriai drauge puoselėja gražias tradicijas

AAM aktualijų“ pokalbis su VšĮ Kaišiadorių turizmo ir verslo informacijos centro finansininke konsultante Asta SABALIAUSKIENE

– Lietuvoje prigijo graži tradicija gegužės antrąjį penktadienį minėti Buhalterių ir auditorių dieną. Ką Buhalterių dieną veikia Kaišiadorių buhalteriai?

– VšĮ Kaišiadorių turizmo ir verslo informacijos centras (TVIC) Buhalterių dienos minėjimus – buhalterių sueigas organizuoja nuo 2003 m. Šiemet jau 15-tą kartą kviečiame susiburti Kaišiadorių rajono įmonių buhalterius, įgyti naujų žinių, pasidalinti patirtimi ir trumpam atitrūkti nuo kasdienių darbų. Buhalterių sueigų sumanytoja ir pradininkė – buvusi Kaišiadorių TVIC finansininkė Genutė Subačienė. Nors Genutė centre jau nebedirba, šią tradiciją tęsiame. Per tuos metus keitėsi sueigų turinys ir pobūdis. Anksčiau sueigos vykdavo TVIC, būdavo diskutuojama įvairiomis temomis, vykdavo žaidimai, sprendžiamos komandinės užduotys, siekiant pasitikrinti buhalterines žinias, įteikiamos simbolinės dovanėlės. Sueigose ne kartą dalyvavo VMI ir VSDFV įstaigų darbuotojai, buvusi LBAA prezidentė Danguolė Pranckėnienė. Tradiciškai rajono buhalterius sveikino ilgametė DNB banko (dabar – Luminor) Kaišiadorių skyriaus vadovė Galina Trinkūnienė, teikdavo atminimo dovanėles. Buhalteriai vaišindavosi pačių keptais kepiniais ir skanumynais. Pabendraudavo, pasidalindavo naujovėmis, apie kurias sužinodavo didžiuosiuose miestuose vykusiuose seminaruose. Buhalteriams smagu, kad gali bendrauti su kolegomis, sužinoti atsakymus į kylančius klausimus.

Siekiant įvairovės, gimė mintis pakilti nuo užduočių, klausimų sprendimo (kadangi TVIC rengiame įvairių seminarų buhalteriams) ir pajudėti, pamatyti ir pažinti savo rajoną, pasigrožėti savo šalimi. 2013 m. Buhalterių dienos proga organizavome pirmąją išvyką maršrutu Kruonio HAE–Maisiejūnai–Darsūniškis–Kruonis–Rumšiškės. Ekskursiją vedė buvęs Kaišiadorių TVIC turizmo vadybininkas Viktoras Draginas. Lankėmės unikalioje Kruonio HAE, pabuvojome elektrinės patalpose, autobusu pasiekėme aukštutinį baseiną – kai kam šis važiavimas priminė važiavimą Alpėmis. Kopėme į Maisiejūnų piliakalnį, prie kurio pastatytas paminklas Strėvos mūšiui atminti. Gėrėme Darsūniškio šaltinio mineralinį vandenį ir praėjome pro Šventus vartus, saugančius šį miestelį nuo negandų. Kruonyje apžiūrėjome Oginskių dvarvietę, Rumšiškių Šv. arkangelo Mykolo bažnyčią ir varpinę. Vėliau keliavome kitais maršrutais, ekskursijas buhalteriams vedė turizmo vadybininkas Viktoras Pinkevičius. Pernai su mūsų turizmo vadybininku Aurelijumi Balčiūnu aplankėme Stasiūnų dvarą, Bačkonių hidroelektrinę, Mūro Strėvininkų piliakalnį, Žiežmarių miestą, sinagogą, Lašinių piliakalnį. Pavuolio kaime svečiuose pas sraigių augintojus Ernestą ir Daivą Vaičius mūsų laukė edukacija ir sraigių degustacija.

– Kokia Buhalterių diena Jums pati įspūdingiausia?

– Įsimintiniausia buvo išvyka į Anykščių kraštą, kai aplankėme muziejus, Anykščių bažnyčią, bokštą, Anykščių verslo inkubatoriuje susitikome su šio rajono buhalteriais. Įsimintinos ir kalėdinės sueigos – nuo papuošalų-sagių gaminimo su rajono tautodailininke Tatjana Prakapiene iki buhalterių boulingo turnyro.

– Ar Kaišiadoryse yra buhalterių klubas ar asociacija?

– Kaišiadoryse neturime buhalterių klubo ar asociacijos. Genutės Subačienės pradėtos rengti sueigos liko kaip gražus palikimas. Buhalterius ir finansininkus stengiamės burti ir vienyti mes – Kaišiadorių TVIC. Atsižvelgiant į kitų klubų ar asociacijų patirtį, ne visada veiklos formalizavimas (t. y. juridinio asmens įregistravimas) turi teigiamos įtakos veiklai, kadangi nemažai laiko reikia skirti formaliems dalykams, dokumentavimui, atsiranda teisiniai įsipareigojimai, mažiau energijos lieka kurti kokybišką ir laisvanorišką veiklą. Todėl kol kas bandome bendrauti taip.

– Ką numatote veikti šiemet?

– Minėdami Atkurtos Lietuvos valstybės100-metį, gegužės 11‑ąją švęsime keliaudami nauja kryptimi. Lankysime Zapyškį, susipažinsime su zanavykų kraštu, aplankysime Zyplių dvarą, varpų kariljoną, susipažinsime su vyndarystės paslaptimis, aplankysime penkis Sudargo piliakalnius, išsidėsčiusius Nemuno pakrantėje, pasigėrėsime nuostabia mūsų krašto gamta. Kelionės maršrutą sudėliojo mūsų turizmo vadybininkas Aurelijus Balčiūnas.

– Ar Jūsų organizuojama Buhalterių diena sutraukia daug dalyvių?

– Kiekvienais metais džiaugiamės dalyvių skaičiumi. Sulaukiame ir pirmųjų sueigų dalyvių, kasmet įsilieja vis naujų. Džiugu, kad kelios paskutinės sueigos sulaukė dalyvių ir iš kaimyninės Elektrėnų savivaldybės. Smagu kasmet susitikti su pirmųjų sueigų dalyvėmis, veteranėmis – Stase Vitkauskiene, Regina Urmilevičiene, Valentina Drumstiene, Angele Kasperavičiene, Aldona Šapokiene, Danute Rudiene, Jolita Bičiuviene, Rasa Bučiene, Lidija Balsiene, Jūrate Šiaučiuliene, Virginija Baužiene, Marija Ušinskiene, Irena Bajoriene, Janina Repečkaite, Rasa Laurušoniene ir kitomis, sunku net paminėti visas. Kelių sueigų baigtuvės vyko jų pradininkės Genutės Subačienės sodyboje Rumšiškėse, kuri visada laukia savo buvusių kolegių svečiuose.

– Kaip padedate spręsti Kaišiadorių buhalteriams kylančias problemas?

– Visi jau žinome apie mūsų valdžios pastangas įvesti tvarką daugelyje gyvenimo sričių. Buhalterinės apskaitos darbuotojams taip pat keliami dideli reikalavimai tobulėti, gilintis į naujoves. Mūsų buhalteriams ir finansininkams viskas aktualu: nuo naujų apskaitos tvarkymo formų iki mokesčių deklaravimo ir verslą prižiūrinčių institucijų naujovių. Pradėjusiems verslą mūsų centre suteikiamos nemokamos konsultacijos nuo pirmųjų žingsnių, apskaitos tvarkymo iki duomenų teikimo VMI, VSDFV, statistikos ir kitoms institucijoms. Visada stengiamės rasti atsakymus į buhalteriams kylančius klausimus. Išsiaiškinus reikalo esmę, nesunku dalintis informacija tarpusavyje. Taip taupome vienas kito laiką.

– Kokią konkrečią pagalbą teikiate buhalteriams?

– Buhalteriams ir finansininkas organizuojami seminarai-mokymai, į kuriuos kvietėme įvairių sričių lektorius: UAB „Fidexperta“ vadovę Rūtą Bilkštytę, UAB „Solidus Vox“ vadovę Jurgitą Navikienę, LBAA prezidentę ir MB „Sostinės auditoriai“ vadovę Daivą Čibirienę. Jos dalinosi žiniomis apie 2017–2018 m. finansinių ataskaitų labai mažoms ir mažoms įmonėms sudarymą pagal VAS, individualios veiklos apskaitą ir mokesčių pakeitimus. Vyko seminarai su advokatų profesinės bendrijos „iLAW“ teisininkais Mantu Mikalopu – dėl naujojo Darbo kodekso taikymo praktikoje ir Valentinu Knyva – dėl asmens duomenų apsaugos nuo 2018 m. gegužės 25 d. Nuo 2018 m. sausio 1 d. pradėjo veikti bendra gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos informacinė sistema (GPAIS), todėl surengėme seminarą su VšĮ „Žaliasis taškas“ atstovais. Jie supažindino buhalterius su naujais atliekų apskaitos reikalavimais nuo 2018 m. sausio 1 d. Kiekvienų metų rudenį organizuojame buhalterių rengimo kursus, kuriuos rengia ilgametė dėstytoja Rita Adomaitienė. Džiaugiamės, kad kasmet surenkame dalyvių grupę, ateina mokytis universitetų ir kolegijų studentai, kuriems reikalingos praktinės žinios. Rengiame ir anglų kalbos kursus buhalteriams, norintiems dirbti tarptautinėse kompanijose.

– Papasakokite apie aktyviausias buhalteres.

– Visų mūsų sueigų nuolatinėms dalyvėms visada tariu nuoširdų ačiū už dalyvavimą. Jau 8 m. mūsų nepamiršta senjorė, buvusi Kaišiadorių TVIC buhalterė Genutė Subačienė ir jos vyras Jonas, kurie mus priima po kelionių savo išpuoselėtoje Rumšiškių miestelio sodyboje. Visada sklidina geros nuotaikos, idėjų, gyvybingų minčių, aktyviausiai dalyvaujanti seminaruose, verslo sąskrydžiuose, buhalterių sueigose – Jolita Bičiuvienė. Kauno apskrities profesionalių buhalterių klubo vadovė energingoji MB „Tikslus balansas“ direktorė Marija Ušinskienė yra ilgametė mūsų Kaišiadorių miesto gyventoja, įkūrusi ir plėtojanti savo buhalterinių paslaugų veiklą Kaišiadorių ir Kauno miestuose. UAB „Termogidas“ buhalterė Regina Urmilevičienė dalyvauja visuose renginiuose ir išvykose. UAB „Nemuno baldai“ buhalterė Stasė Vitkauskienė vis nori save išleisti į užtarnautą poilsį, tačiau be jos negali apsieiti nei įmonė, nei mes. Visus žavi jos išmintis ir tolerancija, gebėjimas bendrauti paprastai ir nuoširdžiai, nesumenkinant savo kolegų ir niekada neparodant, kad turi daug žinių ir patirties.

Džiaugiuosi visomis savo kolegėmis, kurios, turėdamos didelius darbo krūvius, randa laiko dalyvauti mūsų sueigose, sugeba atsinešti gerą nuotaiką, smagų humoro jausmą, gražiai padainuoti. Manau, kad turime šaunų balsingų buhalterių chorą, kuris savo gražiomis dainomis lydi mus kiekvienoje kelionėje po gimtąją Lietuvą. Skambančios nuostabios dainos suvirpina ne vienos buhalterės širdies kertelę, o mane visada nukelia į mano vaikystę kaime, kai po šienapjūtės prie padengto pas močiutę kieme stalo, susirinkdavo didelė mamos šeima ir, vedama skambaus močiutės balso, traukdavo mūsų senelių ir tėvų jaunystės dainas. Tai – nepakartojamas jausmas, kurio negali aprašyti jokiuose raštuose, bet gali patirti buhalterių sueigose. Neturime pamiršti, kas taip gražu ir šventa. Visas Kaišiadorių turizmo ir verslo informacijos centro kolektyvas dėkingas visiems buhalteriams – sueigų dalyviams ir tiki, kad ši tradicija toliau bus puoselėjama ir mūsų sueigų dalyvių tik daugės.

Minkšti lauko baldai https://www.ekoseses.lt/produkto-kategorija/lauko-baldai/minksti-lauko-baldai/

Olita MONTVYDIENĖ

Kaišiadoriu buhalteres

Buvusios ilgametės buhalterės Genutės  Subačienės išpuoselėtoje sodyboje Rumšiškių miestelyje.

logo_srtrf