„Lietuvos energijos“ 2016 m. indėlis į biudžetą – per 100 mln. eurų dividendų

Finansų ministerijos valdoma valstybės energetikos įmonių grupė „Lietuvos energija“ iš 2016 m. pelno į valstybės biudžetą iš viso perves beveik 101 mln. eurų dividendų.

Mažesnė pusė šios sumos (41 mln. eurų) už praėjusių metų pirmąjį pusmetį jau įmokėta, kita pelno dalis (60 mln. eurų), skirta dividendams už praėjusių metų antrąjį pusmetį, bus pervesta netrukus. Atitinkamą įsakymą pasirašė finansų ministras Vilius Šapoka.

„Energetikos bendrovės veiklos rezultatai yra įrodymas ir pavyzdys, kad ir valstybės įmonės gali būti valdomos efektyviai, drąsiai pertvarkius sektorių iš esmės ir pagal pažangiausią tarptautinę praktiką. Todėl dabar turime ir rekordinę grąžą dividendais į valstybės biudžetą, ir kokybiškesnes bei pigesnes paslaugas vartotojams“, – sako finansų ministras V. Šapoka.

Skaičiuojama, kad nuo 2013 m. pertvarkyta  „Lietuvos energija“ į valstybės biudžetą sumokėjo per 180 mln. eurų dividendų.

Per tą laikotarpį „Lietuvos energijos“ EBITDA išaugo beveik 70 proc., pajamos – 36 proc., sąnaudos sumažėjo 24 proc. Tuo pat metu Lietuvos gyventojams elektra vidutiniškai atpigo apie 20 proc., gamtinės dujos – apie 30 proc.

Šaltinis: Finansų ministerija