- Aktualijos.lt - https://aktualijos.lt -

Naujos galimybės startuoliams išbandyti savo produktus – inovatyvioms idėjoms savo iššūkius atveria ir Mokestinių ginčų komisija

„GovTech laboratorija“ trečią kartą skelbia viešojo sektoriaus iššūkius ir ieško inovatyvių komandų, startuolių ar akademinės bendruomenės atstovų, kuriančių arba norinčių kurti GovTech sprendimus. „GovTech iššūkių serijoje 3.0“ dalyvaujanti Mokestinių ginčų komisija ieškos komandos, kuri pasiūlytų sprendimą, padėsiantį automatizuoti skundo dėl mokesčių pateikimą. Ieškomas išmanus sprendimas suteiktų galimybę pačiam mokesčių mokėtojui nesudėtingai pateikti skundą Mokestinių ginčų komisijai ir leistų sutaupyti laiko bei finansinių resursų. ,,Siekiame, kad su mokesčių administratoriaus veiksmais nesutinkantiems mokesčių mokėtojams būtų suteikta pagalba ne tik parengiant skundą ir pateikiant reikiamus dokumentus Mokestinių ginčų komisijai, bet ir sklandžiai dalyvaujant mokestinio ginčo procese. Tai pirmiausia padėtų užtikrint teisinę gynybą tiems asmenims, kurie turi mažiau teisinių įgūdžių ir negali patys samdyti teisininkų“, – teigia Komisijos pirmininkas Evaldas Raistenskis.

Atrinktos komandos pateks į vienintelį Šiaurės ir Rytų Europoje „GovTech Co-create akceleratorių“, kuriame inovacijų ekspertai padės vystyti, testuoti ir komercializuoti kuriamus produktus, galinčius prisidėti prie teigiamo socialinio pokyčio visuomenėje sprendžiant viešojo sektoriaus pateiktus iššūkius. Akceleratorius leis detaliai pažinti viešąjį sektorių – nuo konkretaus iššūkio problematikos ir konteksto, iki lengvesnio reikalingų duomenų prieinamumo ar strategijos kaip parduoti viešajam sektoriui. Tai suteiks unikalią galimybę vystyti sprendimą nuo pat pradžių įtraukiant potencialius vartotojus, klientus bei temos ekspertus. Akceleratoriaus pabaigoje komandos išbandys savo kuriamą sprendimą su potencialiu klientu – Lietuvos valstybe. Tai atvers duris į viso pasaulio institucijas ir leis kur kas sparčiau plėstis unikalioje GovTech rinkoje. „Jau trečią kartą ieškome inovatyvių komandų, kurios pasiryžtų bendradarbiavimui su viešuoju sektoriumi. Džiugu matyti, kad tiek viešojo sektoriaus institucijos, tiek startuoliai vis atviriau žiūri į GovTech sprendimų kūrimą ir naudojimą. Šiemet taip pat pradedame bendradarbiauti ir su Lietuvos statistikos departamentu, kuris, esant poreikiui ir galimybėms, suteiks reikiamus duomenis ar informaciją „GovTech iššūkių serijos 3.0“ dalyviams sprendžiant viešojo sektoriaus iššūkius“, – teigia „GovTech laboratorijos“ projekto vadovė Arūnė Matelytė.

Šaltinis: Finansų ministerija