Kur mažiausia mokesčių našta?

Jungtiniai Arabų Emyratai, Rusija ir Honkongas – tai valstybės su mažiausiu gyventojų pajamų mokesčiu, atlikusi studiją konstatavo tarptautinė kompanija „Mercer“. Jos sudaryto sąrašo viduryje – JAV ir Didžioji Britanija, o didžiausia mokesčio našta tenka Vengrijos, Danijos ir Belgijos gyventojams – jiems tenka valstybei atiduoti apie pusę uždirbtų pinigų.

Europos valstybės, išskyrus Rusiją, atsidūrė už sąrašo pirmo dešimtuko ribų. Patraukliausios šio mokesčio sąlygos gyventojams sukurtos Azijoje (Honkonge, Singapūre, Pietų Korėjoje, Kinijoje). Tačiau, nepaisant šių skaičių, europiečiai visiškai neskuba keltis į šiuos regionus. Tai paaiškinama tuo, kad didesnis gyventojų pajamų mokesčio tarifas išsivysčiusiose šalyse garantuoja geresnes socialinės apsaugos ir kokybiškas gyvenimo sąlygas. Būtent todėl vokiečių ir anglų pensininkai pinigus leidžia, pavyzdžiui, Malaizijos kurortuose, o ne atvirkščiai.

Kalbant apie pajamų mokestį, reikėtų paminėti, kad kai kuriose valstybėse jis skiriasi pagal tai, ar gyventojas, mokantis jį, yra vienišas, ar sukūręs šeimą. Pavyzdžiui, Didžiojoje Britanijoje vienišiai moka 29,4 proc., o susituokę ir turintys du vaikus – 20,9 proc. Vokietijoje atitinkamai 45,7 ir 30,5 proc., Prancūzijoje – 34,1 ir 22,3 proc.

Lentelė

Valstybė
Mokesčio tarifas(%)
JAE  
5
Rusija
13
Honkongas
14,2
Kinija (Pekinas)                                                                           
20,4
Japonija
24,3
Australija
29,1
Didžioji Britanija                                                                         
29,4
JAV (Ilinojus)                                                                             
29,4
Ispanija
30,5
Šveicarija (Ženeva)                                                                     
32,4
Prancūzija     
34,1
Čekija
34,8
Švedija
36
Italija
40,3
Vokietija  
45,7
Danija  
48,6
Belgija  
50,5

Parengė Jolanta Niaurienė