Tėvai – vaikų taupyklių siaubas

Australijoje kas ketvirtas tėvas sistemingai skolinasi pinigų iš… savo jaunos atžalos. Beje, leidžia juos bet kam – nuo duonos pirkimo iki atostogų kelialapio įsigijimo.

Apklausoje, atliktoje Australijoje, dalyvavo apie 400 tėvų ir globėjų, auginančių vaikus iki 17 metų. Išaiškėjo, kad motinos du kartus dažniau nei tėvai tuština vaikų taupykles. Tai prisipažino 25 proc. apklaustųjų, tuo tarpu tarp tėvų tokių buvo vos 16 proc.

9 tėvai iš 10 mano, kad jie, kalbant apie požiūrį į finansus, yra puikus pavyzdys augančiajai kartai. „Aš pripažįstu, kad kartais tenka skolintis. O kas belieka? Juk staiga pasibaigus gryniems pinigams, tu visada žinai, kur jų tikrai yra – vaiko taupyklėje. Tiesa, mano žmona visada griežtai stebi, kad aš juos grąžinčiau“, – papasakojo vienas iš apklaustųjų.

Įdomiausia, kad vaikų santaupas, kurios patenka į tėvų kišenes, pastarieji išleidžia elementariems dalykams – degalams, pienui ir duonai pirkti. Apie 20 proc. šiuos pinigus išleidžia mokėdami mokesčius už vandenį ir elektrą. Dar 16 proc. skolinasi iš savo mažųjų numylėtinių atostogų kelialapiui pirkti.

Kiek anksčiau atlikto tyrimo duomenimis, australai pastaruosius trejus metus išleidžia daug daugiau pinigų, negu uždirba. Vidutiniškai, „dėl viso pikto“, jie „atsideda“ tik 2,9 proc. metinio uždarbio.

Parengė Jolanta Niaurienė