Kaune – nauja Lietuvos banko muziejaus ekspozicija


Vakar Kaune atidaryta Lietuvos banko muziejaus ekspozicija, kurioje daugiausia dėmesio skirta Lietuvos banko ir nacionalinės valiutos lito istorijai. „Simboliška ir prasminga, kad mūsų muziejaus turininga ekspozicija pristatoma istoriniuose Lietuvos banko rūmuose Kaune. Prieškaryje čia buvo puoselėjamos 1922 metais įkurto valstybės centrinio banko tradicijos, kurias šiandien tęsia Lietuvos bankas. Nuo šiol šių įspūdingų architektūriniu ir kultūros paveldo požiūriu rūmų lankytojai turės unikalią galimybę daugiau sužinoti apie bankininkystės ir piniginių santykių raidą mūsų krašte“, – sakė Lietuvos banko valdybos pirmininkas Reinoldijus Šarkinas.
Lietuvos banko muziejaus ekspozicijoje Kaune rodomas ilgas šalies finansų ir bankininkystės raidos laikotarpis: pirmųjų lietuviškų pinigų – sidabro lydinių – atsiradimas XIII a., Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės monetos, kredito įstaigų tinklo formavimasis Kaune XIX a. antrojoje pusėje–XX a. pradžioje, sudėtingi prekiniai piniginiai santykiai valstybės kūrimosi metu, Lietuvos banko įsteigimas ir nacionalinės pinigų sistemos sukūrimas, jos sunaikinimas sovietinės okupacijos metu ir Nepriklausomybę atkūrusios valstybės finansų sistemos kūrimas.
Ekspozicijos lankytojai galės pamatyti ir iki šiol tik muziejaus fondų saugykloje saugotas muziejines vertybes – pinigų gamybos priemones, į apyvartą neišleistų monetų projektus, bandinius, kasdiene atsiskaitymo ir mokėjimo priemone netapusius banknotus ir kitus vertingus eksponatus, susijusius su tarpukario ir šių dienų Lietuvos banko veikla.

2007-12-19 Šaltinis: Lietuvos bankas