Kauno bendroves apgavęs šiaulietis neišvengs atsakomybės


Kauno miesto apylinkės teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje sukčiavimu ir dokumento suklastojimu kaltinamas 1975 m. gimęs šiaulietis R. P. Ikiteisminį tyrimą byloje, kurioje nuo kaltinamojo nukentėjo 5 Kauno bendrovės, atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Šiaulių apskrities skyriaus pareigūnai.
Ikiteisminio tyrimo metu buvo išaiškinta, kad anksčiau už sukčiavimą, dokumentų klastojimą ir aplaidų apskaitos tvarkymą 4 kartus teistas R. P., prisistatydamas UAB „Aberida“ vairuotoju, pasirašydavo Kauno bendrovių PVM sąskaitas faktūras ir paimdavo įvairias prekes, už kurias būdavo žadama sumokėti per 10–15 dienų. Tačiau prekes pardavusios Kaune veikiančios bendrovės pinigų už jas negaudavo. FNTT Šiaulių apskrities skyriaus pareigūnai nustatė, kad kaltinamasis pirmąsias prekes, už kurias neatsiskaitė, paėmė 2004 m. gegužės pabaigoje, o paskutiniąsias – tų pačių metų birželio pradžioje. UAB „Aberida“ darbuotoju apsimetęs R. P. iš Kauno bendrovių įsigydavo glaistą, dažus, dažų pigmentą, įvairių grąžtų rinkinius ir kitus statybose naudojamus įrankius. Apgaule kaltinamasis įsigydavo ir padangas bei ratlankius automobiliams. Dažniausiai R. P. PVM sąskaitas faktūras pasirašydavo už prekes, kurių bendra suma svyruodavo nuo 400 iki 8 tūkstančių litų. Didžiausia apgaule įgytų prekių vertė siekė daugiau nei 24 tūkstančius litų, kai šiaulietis įgijo 10,845 tonos armatūros, 1,750 tonos cinkuotos skardos. Ikiteisminio tyrimo metu R. P. tyrėjams aiškino, kad apgaule įgytas prekes iš jo vėliau paimdavo iš matymo pažįstamas asmuo ir už pagal vieną sąskaitą faktūrą gautas prekes sumokėdavo 60–80 litų.
Iš viso FNTT Šiaulių apskrities skyriaus pareigūnai šiauliečiui inkriminuoja 42 epizodus, kai jis suklastojo dokumentus ir sukčiavo įgydamas prekes.
Kaltinamasis R. P. penkioms Kauno bendrovėms padarė beveik 55 tūkstančių litų žalą. Už įvykdytas nusikalstamas veikas pagal Baudžiamojo kodekso straipsnius dėl sukčiavimo ir dokumento klastojimo jam gresia laisvės atėmimas iki trejų metų.

Šaltinis: FNTT
2009-05-25