Ne visi IĮ savininkai turi mokėti PSD

Spaudoje pasirodė komentarų, kad, pasikeitus Valstybinio socialinio draudimo įstatymui, nuo liepos 1 d. individualių įmonių savininkai, laikinai sustabdę įmonės veiklą, net jeigu jie, pvz., įsidarbino samdomais darbuotojais ir moka visus būtinus mokesčius, privalo dar atskirai mokėti ir sveikatos draudimo įmokas – po 72 Lt per mėnesį. Valstybinė ligonių kasa paaiškina, kad tie individualių įmonių savininkai, kurie laikinai sustabdė individualios įmonės veiklą arba teisės aktų nustatyta tvarka jo individualiai įmonei suteiktas likviduojamos įmonės statusas, ir kurie patenka į valstybės lėšomis privalomuoju sveikatos draudimu draudžiamųjų kategoriją, t. y. pensininkai, būtinąjį valstybinio socialinio pensijų draudimo stažą pensijai gauti turintys asmenys, yra neįgalūs ir kiti, – jei jie neturi pajamų, nuo kurių skaičiuojamos sveikatos draudimo įmokos, – privalomojo sveikatos draudimo įmokų neturi mokėti. Minėtiems asmenims tokių įmokų mokėti nereikia ir tuomet, kai jie dirba pagal darbo sutartį, valstybės tarnyboje, turi verslo liudijimą, t. y., jau moka privalomojo sveikatos draudimo įmokas kaip tų kategorijų asmenys.

Šaltinis: Valstybinė ligonių kasa 2010-09-08