Gyventojai, norintys skirti paramą, mokesčių inspekcijai turi pateikti naujos redakcijos prašymo formą

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija informuoja, kad šiemet gyventojai, norėdami skirti iki 3 proc. (iki 2 proc. – visuomeninėms organizacijoms, fondams ir kt. ir iki 1 proc. – politinėms partijoms) pajamų mokesčio dalies paramą, iki 2013 m. gegužės 2 d. VMI turi pateikti tinkamai užpildytą 2012 m. patvirtintą naujos redakcijos prašymo formą FR0512 (02 versija).

VMI atkreipia dėmesį, kad praėjusiais metais įsigaliojus pakeitimams, mokesčių inspekcija, atsižvelgdama į mokesčių mokėtojų poreikius ir interesus, sudarė sąlygas gyventojams skirti paramą organizacijoms ir politinėms partijoms pateikiant tiek senos, tiek naujos formų prašymus, tačiau šiemet pateikti senosios redakcijos prašymai bus nenagrinėjami.

„Šiuo metu ne tik jaučiame išaugusį gyventojų susidomėjimą paramos skyrimo klausimais, bet ir jau sulaukiame prašymų skirti paramą. Tačiau dalis jų pateikti užpildžius senosios redakcijos formą, arba į mokesčių inspekciją siunčiami pluoštais. Norėčiau dar kartą akcentuoti, kad nė vienu iš šių atvejų pateikti prašymai nagrinėjami nebus, išsiųsime juos atgal pateikusiai organizacijai. Taip pat noriu priminti, kad nuo praėjusių metų nėra galimybės prašymus skirti paramą pateikti per darbdavį“, – sako Kauno apskrities VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Judita Stankienė, pažymėdama, kad tų gyventojų, kurie privalo pateikti metines pajamų deklaracijas, bet to nepadarys, prašymai skirti paramą taip pat bus nenagrinėjami.

Lengviausiai painiavos dėl prašymo skirti paramą formų gyventojai išvengtų pildydami prašymą Elektroninio deklaravimo sistemoje (EDS), kurioje pateikta tik aktuali FR0512 v.2 forma, todėl prašymą patogiausia pateikti elektroniniu būdu. Taip pat gyventojai prašymus gali įteikti tiesiogiai atvykę į mokesčių inspekciją arba siųsdami klasikiniu paštu. Kiekvienas prašymas turi būti atskirame voke. Jeigu gyventojai visgi nuspręstų teikti popierinius prašymus paramai skirti, tinkamą formą jie gali rasti naujoje VMI interneto svetainėje.

Šaltinis: Kauno apskrities VMI