Direktorius turtėjo klampindamas bendrovę į bankrotą

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Panevėžio apygardos valdyba kartu su Panevėžio apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame Kėdainių statybų bendrovės direktorius, pasiskolinęs iš jos daugiau nei 1 mln. Lt, įtariamas turto pasisavinimu ir nusikalstamu bankrotu.

Nustatyta, kad bendrovės direktorius suklastojo akcininkų sprendimą, kad jam, kaip vienam iš bendrovės akcininkų, neva suteikta 1,1 mln. Lt paskola. „Bendrovės reikmių panaudojimui“ suteiktą milijoninę paskolą vadovas iškart išleido ir tik 300 tūkst. Lt grąžino į bendrovės kasą. Likusią sumą, beveik 800 tūkst. Lt, bendrovės direktorius pasisavino. 

FNTT Panevėžio apygardos valdybos tyrėjai išaiškino ir bendrovės vadovo machinacijas parduodant nekilnojamąjį turtą ir transporto priemones. Nustatyta, kad įtariamasis už 50 tūkst. Lt pardavė Kėdainiuose registruotos statybų bendrovės nekilnojamąjį turtą – administracinį pastatą, šešis garažus, du gamybinius pastatus, katilinę ir kitus kiemo statinius savo kitai bendrovei, kurioje jis buvo pagrindiniu akcininku. Tyrimo metu užfiksuota, kad nekilnojamąjį turtą pardavęs Kėdainių bendrovės direktorius parduotus pastatus tą pačią dieną vėl išnuomojo juos pardavusiai bendrovei, o ši per pusantrų metų sumokėjo daugiau nei 400 tūkst. Lt nuomos. Be to, nustatyta, kad statybų bendrovės vadovas tuo metu už daugiau nei 220 tūkst. Lt pardavė ir 12 transporto priemonių savo kitai valdomai bendrovei ir tą pačią dieną iš jos vėl išsinuomojo. Per 3 mėnesius vien už transporto priemonių nuomą Kėdainių statybos bendrovė sumokėjo daugiau nei 40 tūkst. Lt.

Pasisavinta milijoninė suma  ir sąmoningos machinacijos parduodant nekilnojamąjį turtą bei transporto priemones lėmė Kėdainių statybos bendrovės bankrotą. Už įvykdytas nusikalstamas veikas kėdainiškiui gresia iki 10 metų laisvės atėmimo bausmė. Baigta baudžiamoji byla perduota nagrinėti Kauno apygardos teismui.

Šaltinis: FNTT