VMI sulaukė 1,5 mln. deklaracijų

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos (toliau – VMI) informuoja, kad, remiantis preliminariais duomenimis, šiais metais mokesčių mokėtojai jau yra pateikę apie 1,02 mln. gyventojų pajamų mokesčio (toliau – GPM) deklaracijų, daugiau kaip 74 tūkst. turto deklaracijų ir 425 tūkst. prašymų skirti paramą organizacijoms ir partijoms.

          „Nors VMI sulaukia vis daugiau teigiamų įvertinimų dėl kasmet paprastinamų deklaracijų teikimo procedūrų, vis dėlto dalis gyventojų, privalėjusių pateikti pajamų ir turto deklaracijas, to iki šiol  dar nėra padarę“, – teigia VMI prie FM viršininko pavaduotoja Vilma Vildžiūnaitė, pažymėdama,  kad GPM deklaraciją „pamiršo“ pateikti 21,6 tūkst. individualią veiklą vykdžiusių gyventojų.

VMI ragina gyventojus, privalėjusius, tačiau laiku nepateikusius deklaracijų, nedelsti ir jas pateikti kuo skubiau, kadangi nuo deklaravimo ir sumokėjimo termino pabaigos, t. y. gegužės 2 d., už kiekvieną pradelstą dieną jiems yra skaičiuojami delspinigiai – 0,03 proc.

„VMI gyventojams, laiku nepateikusiems deklaracijų, netrukus siųs priminimus apie jų mokestines prievoles“, – pažymi V. Vildžiūnaitė ir primena, kad tų mokesčių mokėtojų, kurie ignoruoja administratoriaus raginimus, laukia baudos ir delspinigiai.

Šiuo metu  252  tūkst. mokesčių mokėtojų, teisingai užpildžiusių GPM deklaracijas ir pateikusių elektroniniu būdu, jau susigrąžino daugiau kaip 100 mln. litų GPM permokos. Iš 551 tūkst. išanalizuotų gyventojų deklaracijų nustatyta, kad prašoma grąžinti per 216 mln. litų.

Tiems gyventojams, kurie turėtų sumokėti pajamų mokestį, tačiau dėl finansinių sunkumų neišgali to padaryti, primenama,  kad jie gali kreiptis į apskrities valstybinę mokesčių inspekciją ir tartis dėl mokestinės paskolos ar mokesčių atidėjimo. Gyventojai, norintys susigrąžinti GPM permoką, teikti ir tikslinti deklaracijas gali dar 5 metus. Pateiktų prašymų pervesti 2 proc. paramą ir 1 proc. paramą politinėms partijoms po gegužės 2 d. VMI nebepriima.

Šaltinis: VMI