Už prekybos mobiliaisiais telefonais – fiktyvūs sandoriai, suklastotos sąskaitos ir nuslėpti mokesčiai

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) išaiškino mobiliaisiais telefonais prekiavusią įmonę, kuri sukčiavo į apskaitą įtraukdama fiktyviomis sąskaitomis pagrįstus mobiliųjų telefonų, reklaminių skrajučių ir kitus pirkimus,  nepagrįstai taikė nulinį PVM tarifą neva Suomijos įmonei parduotoms, tačiau Lietuvoje realizuotoms prekėms. Mokesčių vengusiai bendrovei papildomai apskaičiuota sumokėti apie 60 tūkst. eurų  PVM ir pelno mokesčių, baudų ir delspinigių sumą. 

Įmonės patikrinimo metu įtarimų sukėlė vienos bendrovės net kelis mėnesius išrašytos PVM sąskaitos faktūros, pagal kurias Klaipėdoje registruota, o vėliau į Kauną buveinę iškėlusi  bendrovė apskaitė 169 mobiliųjų telefonų įsigijimą iš viso už 39 tūkst. eurų. Bendradarbiaujant su Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, išsiaiškinta, kad klaipėdiečiai tokį kiekį telefonų pirko iš įvairių fizinių asmenų be įsigijimo dokumentų. Oficialius dokumentus bendrovei parūpindavo Kauno įmonės vadybininkas, kuriam po sėkmingo „sandorio“, gavus apmokėjimą pavedimu ir grąžinus sumokėtus pinigus, atitekdavo apskaičiuotas PVM.

„Bendrovėje išaiškinta ir daugiau apsimestinių sandorių. Vieno iš jų metu, siekiant išvengti PVM, kaip priedangos įmonės buvo pasitelktos užsienio bendrovės. Pagal taikytą schemą, Lietuvos įmonė tariamai Suomijos įmonei pardavė mobiliųjų telefonų už 53 tūkst. eurų, ši telefonus neva pardavė Švedijos bendrovei, nurodydama jų pristatymo vietą Lietuvoje. Surinkus įrodymus nustatyta, kad Lietuvos bendrovė parduotoms prekėms nepagrįstai pritaikė nulinį PVM tarifą kaip tiekimams į ES, nors telefonai realiai buvo parduoti Lietuvoje, jų net neišgabenus“, – komentavo Gražina Rimkienė, Klaipėdos AVMI Kontrolės departamento direktorė.

Iš viso bendrovei papildomai apskaičiuota sumokėti apie 60 tūkst. eurų: per 26 tūkst. eurų PVM, pelno ir socialinio mokesčių bei apie 34 tūkst. baudų ir delspinigių. 

Šaltinis: Klaipėdos AVMI