Pensininkė įtariama neteisėtu praturtėjimu: 7 žemės sklypus Trakuose ir Molėtuose galėjo įsigyti iš už sukčiavimą teisto sūnaus pinigus

Septynis žemės sklypus vaizdingose Trakų ir Molėtų rajonų vietovėse per aštuonerius metus įsigijusi pensininkė iš Vilniaus įtariama neteisėtu praturtėjimu. Dalies turto teisėtomis pajamomis ji pagrįsti negali, įtariama, kad dalį nekilnojamajam turtui įsigyti skirtų lėšų ji gavo iš už sukčiavimą nuteisto sūnaus, rodo Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Vilniaus apygardos valdyboje baigtas ikiteisminis tyrimas.

Nustatyta, kad pensininkė 2003–2011 m. nusipirko septynis žemės sklypus vaizdingose Trakų ir Molėtų rajonų vietovėse, taip pat 100 proc. prekyba užsiimančios bendrovės akcijų, kurių vertė siekia daugiau nei 170 tūkstančių eurų.

FNTT pareigūnų tyrimas atskleidė, kad dalis šiam turtui įsigyti naudotų piniginių lėšų buvo gautos iš jos sūnaus, neseniai ekstradicijos būdu parvežto iš Vietnamo į Lietuvą, taip pat jos sutuoktinio. Įtariamosios sūnus ir sutuoktinis 2000–2004 m. sukčiavo, nustatyta, kad jie apgaule gavo daugiau kaip 455 tūkstančius eurų. Už įvykdytus nusikaltimus 2014 m. Vilniaus apygardos teismas juos nuteisė.

FNTT tyrimo metu nustatyta, kad įtariamoji už savo deklaruotas pajamas įsigyti prabangaus nekilnojamojo turto ir bendrovės akcijų negalėjo. Įtariamajai paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Pensininkės valdomam 176 tūkstančių vertės turtui, kurio ji negali pagrįsti teisėtomis pajamomis, prokuroras savo nutarimu laikinai apribojo nuosavybės teises. Ikiteisminiam tyrimui vadovavo ir jį organizavo Generalinė prokuratūra. 

Šaltinis: FNTT