Finansų ministras Vilius Šapoka Kaune ir Marijampolėje aptarė regionų aktualijas ir mokesčių reformą

Regiono aktualijos ir plėtra, nuo 2019 m. įsigaliosiantys pajamų mokesčių pasikeitimai bei šešėlinės ekonomikos mažinimo būdai – šias temas aptarė finansų ministras Vilius Šapoka,  lankęsis Kaune ir Marijampolėje.

  1. Šapoka ir Finansų ministerijos ekspertai susitiko su Kauno ir Marijampolės apskričių vietos savivaldos, verslo ir asociacijų atstovais. Tokios diskusijos yra viena iš Finansų ministerijos numatytų priemonių, skirtų išaiškinti mokesčių reformos ir šešėlio mažinimo priemones.

„Mums buvo svarbu ne tik pristatyti mokestines naujoves, aptarti bendrus veiksmus kovoje su šešėliu, bet ir iš arti pamatyti, išgirsti, kuo konkrečiai gyvena regionai, kuo džiaugiasi, kur skauda, ką siūlo. Turėjome tikrai įdomias diskusijas, grįžtame su namų darbais ir idėjomis“, – teigia finansų ministras Vilius Šapoka.

Pagrindinių mokesčių pakeitimai buvo įtvirtinti trims ateinantiems metams (2019-2021 m.) – tam, kad mokesčių sistema taptų prognozuojama, stabili ir aiški. Siekiama, kad konkurencinga mokestinė aplinka ir suteiktas mokesčių tikrumas sudarytų palankias sąlygas verslui ir skatintų investicijas Lietuvoje. 

2019-2021 m. toliau mažės su darbo santykiais susiję mokesčiai, ypač vidutines pajamas gaunantiesiems asmenims. Bus nuosekliai didinamas ir išplėstas neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) taikymas iki 2 vidutinių darbo užmokesčių (VDU). Numatoma, kad 2021 m. darbo jėgos apmokestinimas Lietuvoje bus konkurencingiausias tarp Baltijos valstybių, taip skatinant investuoti į darbo vietų kūrimą Lietuvoje.

Susitikimų metu aptarta, kaip kartu mažinti šešėlį, diskutuota, kaip atsakomybę už jo išskaidrinimą dalijasi Vyriausybė, savivaldybės, verslas, kiekvienas žmogus – tam, kad keistųsi šalies kultūra, mažėtų pakantumas šešėliui, mokesčių slėpimui.

Siekiant mažinti šešėlį nuo 2019 m. bus sudaroma galimybė susimokėti „pamirštus“ mokesčius be baudų ir delspinigių per 6 mėnesių laikotarpį, o legaliai veikiančios ir mokesčius mokančios įmonės turės geresnes sąlygas dalyvauti viešuosiuose pirkimuose, gauti bankinį finansavimą. Nuo kitų metų išmokų įsidarbinus mokėjimas bus pratęstas iki 12 mėn., o gyventojai, įsigiję automobilių, pastatų remonto ir vaikų priežiūros paslaugas, galės susimažinti savo apmokestinamąsias pajamas – susigrąžinti dalį už paslaugas sumokėto GPM.

Šaltinis: Finansų ministerija