Šešėlinė mėsos prekyba: 5 asmenys keliaus į teismą, nesumokėta beveik 95 tūkst. eurų mokesčių

Penki mėsos skerdienos ir gaminių prekybos įmonių vadovai ir darbuotojai sės į teisiamųjų suolą dėl galimai vykdytos šešėlinės prekybos mėsa. Jiems visiems pateikti kaltinimai dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo, o bendrai šių įmonių nesumokėtų mokesčių suma siekia beveik 95 tūkst. eurų. Ikiteisminį tyrimą atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Kauno apygardos valdybos pareigūnai, tyrimui vadovavo Kauno apygardos prokuratūros prokuroras. Atliekant ikiteisminį tyrimą buvo bendradarbiaujama su Lenkijos teisėsaugos institucijomis.

Tyrimo metu surinkti duomenys leidžia manyti, kad viena kiaulienos skerdienos prekyba ir jos perdirbimu užsiimanti įmonė per 2017–2018 metus iš Lenkijos įmonės be jokių apskaitos dokumentų įsigijo beveik 65 tūkst. kg kiaulienos skerdienos, už kurią sumokėjo beveik 112 tūkst. eurų. Galimai siekdamas nemokėti PVM ir pelno mokesčių, įmonės vadovas be jokių apskaitos dokumentų skerdieną ir iškaulintas jos dalis pardavė kitiems perpardavinėtojams – dar 3 įmonėms bei nenustatytiems asmenims.

Įtariama, kad mėsą perpirkusios, iš jos produkciją gaminusios ir pardavinėjusios įmonės taip pat veikė šešėlyje. Skaičiuojama, kad be apskaitos dokumentų galėjo būti parduota beveik 50 tūkst. kg skerdienos ir mėsos gaminių, už kuriuos bendrai visos trys įmonės galimai gavo per 160 tūkst. eurų neoficialių pajamų.

Įtariama, kad visos keturios įmonės valstybei galimai nesumokėjo beveik 95 tūkst. eurų PVM ir pelno mokesčių.

Baigus ikiteisminį tyrimą, Kauno apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Virgilijus Lazauskas surašė kaltinamąjį aktą, kuriame kaltinimai dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo pareikšti 4 įmonių vadovams ir 1 vadybininkui. Du iš jų dar kaltinami ir mokesčių vengimu, teikiant neteisingus duomenis apie pajamas. Dar vienas iš šių asmenų kaltinamas ir aplaidžiu apskaitos tvarkymu.

Už mokesčių vengimą valstybės institucijoms teikiant neteisingus duomenis apie pajamas, kai mokesčių suma viršija 100 MGL, griežčiausiai baudžiama laisvės atėmimu iki ketverių metų. Už analogišką veiką, kai mokesčių suma viršija 750 MGL, gresia laisvės atėmimas iki 8 metų. Už apgaulingą apskaitos tvarkymą galima griežčiausia bausmė – laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Byla perduota nagrinėti Kauno apygardos teismui.

Šaltinis: FNTT