Atsižvelgiant į geopolitinę situaciją 1,2 proc. parama NVO bus pervesta ankščiau

VMI iniciatyva bei Finansų ministrės Gintarės Skaistės sprendimu, nuo šiol gyventojų skirtą pajamų mokesčio (GPM) dalį paramos gavėjams VMI pradės pervesti anksčiau – jau liepos mėn. Gyventojams patikslinus savo deklaracijose pateiktus duomenis likusi mažesnioji dalis paramos bus pervesta iki lapkričio 15 d.

VMI duomenimis, 523 tūkst. gyventojų pateikė prašymus skirti GPM dalį paramai. Iš jų dar 52 tūkst. prašymų yra vertinami, o 5 tūkst. gyventojų savo prašymus turėtų patikslinti. Pernai iš viso 460 tūkst. gyventojų skyrė paramai 21,3 mln. eurų GPM. „Iki šiol paramos gavėjai, politinės partijos ir profesinės sąjungos GPM paramos sulaukdavo tik rudenį, tačiau nuo šių metų šis terminas paankstintas. Jau liepą perversime pirmąją paramos dalį, skirtą tų gyventojų, kurie laiku ir teisingai deklaravo savo pajamas“, – teigia VMI Teisės departamento direktorė Rasa Virvilienė. Pagal patikrintus prašymus gyventojai paramai šiemet skyrė apie 23 mln. eurų GPM. Apie 30 tūkst. gyventojų,  skyrusių  GPM dalį nuo 2021 m. gautų pajamų, dar turi patikslinti savo pajamų mokesčio deklaracijas tam, kad jų skirta GPM dalis pasiektų paramos gavėjus. Šiems gyventojams VMI taip pat išsiuntė pranešimus per EDS.

VMI primena, kad paramos gavėjai ir politinės partijos, kurių kredito įstaigose turimos sąskaitos yra pasikeitusios, iki birželio 30 d. turi pateikti VMI prašymą, kuriame reikia nurodyti Lietuvoje registruotos kredito, mokėjimo ar elektroninių pinigų įstaigos sąskaitą, į kurią pageidaujama gauti mokesčio dalį.

Daugiau informacijos apie GPM paramą rasite čia. 

Šaltinis: VMI