Kaip atgaivinti senus baldus?

Sofa yra vienas dažniausiai naudojamų baldų namuose, todėl reikalauja kruopščios priežiūros. Nors iš karto po įsigijimo minkšti baldai kvepia gaiviai ir atrodo elegantiškai, laikui bėgant jie susitepa, praranda pirminę spalvą. Net ir reguliariai dulkių siurbliu valomose sofose kaupiasi nešvarumai, kurie, prasiskverbę giliai į medžiagą, yra bakterijų ir erkių buveinė. Be plika akimi nematomų nešvarumų, yra ir kitokių dėmių, pvz., išsiliejus kavai ar vynui. Ir nors kai kurie apmušalai yra gamykliškai impregnuoti ir teoriškai atsparūs dėmėms, dėl sauso oro, temperatūrų svyravimų ir saulės spindulių jų apsauginis sluoksnis pamažu nyksta ir taip nustoja vykdyti savo paskirtį.

Ką daryti, kad sofa būtų švari ir jos nereikėtų plautų rankomis?

Veiksmingiausias ir santykinai mažiausiai invazinis minkštų baldų plovimo būdas yra valymas garais, kuris nukreipiamas tiesiai į užterštą vietą. Sofos valymas garais mūsų namuose, biuruose ar transporto priemonėse yra saugus jų naudotojams ir padidina bendrą komfortą. Vandens garai neutralizuoja nemalonius kvapus.

Baldų valymas garais

Reguliari baldų apmušalų priežiūra leidžia išlaikyti nepriekaištingą baldų būklę ilgus metus. Kartu tai yra efektyvus būdas pasiekti geresnę vidaus higieną, kuri turi įtakos žmonių komfortui ir savijautai. Bent kartą per metus verta profesionaliai išvalyti baldų apmušalus. Tokias paslaugas teikia valymo įmonės, turinčios atitinkamą įrangą.

Baldų apmušalų, kilimų ar kitų panašių paviršių valymas garais – tai visų pirma sveikas ir ekologiškas plovimo būdas. Vandens garai, kurie šioje situacijoje yra didžiausias mūsų sąjungininkas, giliai prasiskverbia į taršą, ją suminkštindami. Šio proceso dėka galime „atgaivinti“ net ir tas senesnes dėmes, kurios jau įsigėrė į mūsų baldų apmušalus.

Valymas garais ne tik valo, bet ir dezinfekuoja sofas, nes aukštoje temperatūroje žūva kenksmingi mikroorganizmai, tokie kaip bakterijos, erkės ar grybeliai, kurie – nors ir nematomi, bet vystosi kiekviename bute, net jei jis gerai vėdinamas.

Baldų apmušalų valymas garais ypač rekomenduojamas alergiškiems žmonėms. Be to, kad naikina alergenus, tai atliekama nenaudojant jokių cheminių medžiagų, todėl nepadidėja alergijos ir odos sudirgimai. Dėl šios priežasties baldų valymas garais rekomenduojamas jei namuose yra mažų vaikų.

43. Emilija Kaip atgaivinti senus baldus.