Finansų viceministras M. Liutvinskas: Lietuva aktyviai remia Pasaulio banko žingsnius telkiant paramą Ukrainai

Finansų viceministras Mindaugas Liutvinskas šiandien vykusiame susitikime su Vilniuje viešinčiu Pasaulio banko viceprezidentu Jorge Familiaru aptarė institucijos teikiamą finansinę paramą Ukrainai bei Lietuvos dalyvavimą šiose paramos priemonėse, taip pat tolesnio bendradarbiavimo kryptis. 

„Vertiname reikšmingą Pasaulio banko vaidmenį mobilizuojant finansinę paramą Ukrainai, įskaitant ir karo nuniokotų teritorijų skubaus atstatymo darbus. Lietuva aktyviai dalyvauja visose paramos Ukrainai priemonėse – iki šiol per Pasaulio banką esame skyrę ar įsipareigoję skirti 30 milijonų eurų. Bendradarbiavimą su Pasaulio banku numatome tęsti ir ateityje, padedant Ukrainai atsilaikyti. Bendra Lietuvos humanitarinės, karinės ir finansinės paramos Ukrainai suma gerokai didesnė ir jau viršija 1 milijardą eurų, o tai sudaro apie 1,5 proc. mūsų šalies BVP“, – sako finansų viceministras M. Liutvinskas.  

Į minėtą 30 mln. eurų sumą įeina 5 mln. eurų įnašas į Pasaulio banko daugiašalį patikos fondą, skirtą Ukrainos biudžetui finansuoti, 10 mln. eurų valstybės garantija Ukrainai suteiktai Pasaulio banko paskolai, 5 mln. eurų įnašas į Pasaulio banko Ukrainos išlaisvinimo, atsigavimo, rekonstrukcijos ir reformų fondą bei 10 mln. eurų įnašas į Tarptautinės plėtros asociacijos specialią priemonę, skirtą Ukrainos ir Moldovos atkūrimui bei krizių paveiktoms kitoms mažų pajamų šalims. 

Susitikime M. Liutvinskas pabrėžė, kad itin svarbu išlaikyti paramos Ukrainai tempą ir ateityje. Be to, sveikintinos banko pastangos siekiant sutelkti išteklius ir kitų besivystančių šalių poreikiams, kadangi brutalus Rusijos karas prieš Ukrainą turi reikšmingų ekonominių ir socialinių pasekmių ne tik Ukrainoje ar regione, bet ir visame pasaulyje. 

Pasaulio banko viceprezidentas J. Familiaras susitikime pristatė banko veiklą ir planus teikiant finansinę paramą Ukrainai, taip pat galimus naujus instrumentus institucijai siekiant mobilizuoti papildomas lėšas besivystančių šalių finansavimo poreikiams, atliepiant globalius iššūkius, tokius kaip klimato kaita, kariniai konfliktai, pandemijos ir kt.

Šaltinis: LR Finansų ministerija