EP rinkimų tvarkaraštis ES šalyse ir rezultatų skelbimas Lietuvoje

Rinkimai į Europos Parlamentą jau vyksta, – ketvirtadienį pirmieji balsavo Nyderlandai, o šiandien rinkimų apylinkės atidaromos Airijoje. Šeštadienį rinkimai baigiasi dar keturiose ES valstybėse: Čekijoje, Latvijoje, Maltoje ir Slovakijoje. 

Sekmadienį rinkimai vyks 21-oje ES šalyje, įskaitant Lietuvą. Iš viso šiuose rinkimuose Europos Sąjungoje balsavimo teisę turi apie 358 mln. piliečių.

Primename, kad Lietuvoje rinkimų apylinkės uždaromos 20 val., tačiau rezultatai bus skelbiami ne anksčiau kaip vidurnaktį. Pasak Lietuvos Vyriausiosios rinkimų komisijos, visos ES valstybės narės yra įsipareigojusios neskelbti preliminarių rinkimų rezultatų tol, kol rinkėjai nebaigs balsuoti paskutinėje ES valstybėje. Paskutinioji balsavimo kabinas uždarys Italija, ir tai įvyks vidurnaktį Lietuvos laiku. Būtent tuo metu VRK interneto svetainėje bus atverti balsavimo rezultatai, kuriuos bus suvedusios Lietuvos rinkimų apylinkės.

Per rinkimų naktį Europos Parlamentas reguliariai pateiks prognozes, kaip atrodys bendra naujojo Parlamento sudėtis remiantis savo balsą jau atidavusių rinkėjų apklausomis (valstybėse, kuriose šios apklausos atliekamos) arba paskutinių visuomenės apklausų duomenimis. Rinkimų nakties transliaciją nuo 18.30 iki 02.30 val. (Lietuvos laiku) bus galima stebėti EP portale.

Briuselyje preliminarūs ES rinkimų rezultatai bus skelbiami po vidurnakčio, o paskutinis atnaujinimas planuojamas maždaug 2 val. nakties Lietuvos laiku. Laukiama, kad Europos Parlamento rūmuose Briuselyje rinkimų rezultatus stebės virš 1200 žurnalistų, įskaitant ir Lietuvos.

Pateikiame tvarkaraštį, kada baigiasi balsavimas atskirose Europos Sąjungos valstybėse (Lietuvos laiku).

Ketvirtadienis, penktadienis, šeštadienis, birželio 6-8 d.

Nyderlandai: ketvirtadienis, 22.00 val.
Airija: penktadienis, 24.00 val.
Čekija: šeštadienis, 15.00 val.
Latvija: šeštadienis, 20.00 val.
Malta, Slovakija: šeštadienis, 23.00 val.

Sekmadienis, birželio 9 d.

Belgija, Liuksemburgas: 15.00 val.
Austrija: 18.00 val.
Vokietija, Kipras, Graikija: 19.00 val.
Lietuva, Estija, Suomija, Kroatija, Vengrija, Slovėnija: 20.00 val.
Bulgarija, Danija, Ispanija (Kanarų salos 22.00 val.), Prancūzija, Portugalija (Azorai 22.00 val.): 21 val.
Rumunija, Lenkija, Švedija: 22.00 val.
Italija: 24.00 val.

Šaltinis: Europos Parlamentas