Finansų ministrė: „Jau kitąmet pagrindinės mokėjimo paslaugos bankuose kainuos trečdaliu mažiau“

Šiandien Seimas pritarė Finansų ministerijos ir Lietuvos banko parengtiems Mokėjimų įstatymo pakeitimams, kurie leis trečdaliu – iki 1 euro – sumažinti pagrindinės mokėjimų sąskaitos paslaugų krepšelio kainą, papildomai taikant 50 proc. lengvatą nepasiturintiems. Taip siūloma sumažinti finansinę naštą žmonėms.

Numatoma, kad kasdien aktualių mokėjimo paslaugų, grynųjų pinigų išėmimo minimali mėnesinė suma bei minimalus mėnesis kredito pervedimų skaičius turėtų tenkinti apie 90 proc. vartotojų poreikius.

„Bazinis pagrindinės mokėjimo sąskaitos paslaugų krepšelis turi būti ne tik prieinamas visiems, bet ir turėti saugiklius, kad jo kaina neaugtų – iš to daugiausiai tiesioginės naudos gauna vartotojai. Mokėjimo krepšelis bus labiau prieinamas visuomenei ir jo įkainis nesikeis bent trejus metus. Pigesnės ir labiau prieinamos kredito įstaigų siūlomos mokėjimo paslaugos yra būtinybė, kuri yra itin aktuali visiems ir kurią būtina užtikrinti, atsižvelgiant į šių dienų aktualijas“, – sako finansų ministrė Gintarė Skaistė.

Daugiau: https://t.ly/xWECL

Šaltinis: Lietuvos Respublikos finansų ministerija