Europos Parlamento Strasbūro rūmuose, Plenarinėje sesijoje didelio dėmesio sulaukė buvusio Italijos premjero ir Europos centrinio banko prezidento Mario Draghi ataskaitos pristatymas dėl Europos konkurencingumo.
„Mūsų prekybos ir BPV santykis yra 57 procentai, kai tuo tarpu JAV ir Kinijos 20 procentų. Energetikos kainos du kartus viršija JAV ir Kinijos kainas. Nerimą kelia tai, kad laikui bėgant mūsų saugumas ir turtingumas sumažės ir mes negalėsime savo piliečiams to užtikrinti. Todėl siūloma strategija, kuri susidės iš trijų dalių:
Pirma – inovacijų srityje siekti pasivyti JAV ir Kiniją. Inovacijoms ES išleidžia 270 milijardų mažiau nei šios šalys. 30 procentų europiečių vienaragių persikelia į Ameriką. Reikia pradėti nuo mokslininkų, kad jų rezultatai persikeltų į verslą.
Antra – reikia ne apriboti dirbtinį intelektą, o keisti į jį požiūrį, kad jis mums duotų kuo daugiau naudos. Šiuo metu yra didžiulė Kinijos konkurencija, 2030 metais Kinija pagamins du kartus daugiau saulės baterijų, negu reikia pasauliui.
Trečia – saugumo didinimas ir priklausomybės mažinimas. Turime nepriklausyti nuo žaliavų, kad užtikrintume saugumą. Turime diversifikuoti šaltinius, atsisakant vakar pigiausių žaliavų. Taip pat, svarbu planuoti bendrą gynybą. Dabar ES yra antra pasaulyje pagal išlaidas gynybai, bet jos fragmentiškos kiekvienoje šalyje. Bendru projektu finansavimas sukels didelę skolą, tačiau ši skola leis įgyvendinti konkurencingumo tikslus. Kitaip Europai grės paralyžius ir pasitraukimas. Integracija yra vienintelė išliekanti viltis“.