Sostinės centre veikiančioje kavinėje – 7 nelegalūs darbuotojai


Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Vilniaus AVMI) informuoja, kad sostinės centre (Vilniaus gatvėje) veikiančioje kavinėje iš 9 darbuotojų tik 2 dirbo legaliai. Operatyvaus patikrinimo metu AVMI specialistai nustatė, kad 7 darbuotojai neturėjo darbo sutarčių, maitinimo įstaigoje užfiksuota daugiau pažeidimų.
Praėjusių metų rugpjūčio mėnesį įmonės direktorius jau buvo baustas už nelegalius darbuotojus, bet tą kartą jis „atsipirko“ 500 litų bauda. Šį kartą už „nelegalus“ jam gresia bauda iki 140 tūkst. litų.
Vilniaus AVMI specialistai tikrintoje kavinėje nustatė ir kasos operacijų pildymo žurnalų pažeidimų. Be to, įmonės direktorius nepateikė „Sodrai“ pranešimo apie savo priėmimą į darbą, o pranešimas apie kito darbuotojo priėmimą į darbą pateiktas pavėluotai.
Be to, sausį ir vasarį nebuvo deklaruotos išmokėtos išmokos darbuotojams ir išskaičiuotas gyventojų pajamų mokestis.
„Mokesčių inspekcija sunkmečiu tiesia pagalbos ranką sunkiai besiverčiančiam verslui, siūlomos nemokamos konsultacijos, mokesčių atidėjimo sutartys, tačiau niekada netoleravo ir netoleruos piktybiško mokesčių nemokėjimo ir kitų piktybiškų nusižengimų“, – akcentuoja Vilniaus AVMI viršininko pavaduotojas Mindaugas Almantas, primindamas, kad instituciją pasitikėjimo telefonu 1882 pasiekia informacija ne tik apie atlyginimus „vokeliuose“, bet ir kitus mokestinius bei su darbo santykiais susijusius pažeidimus, kurie tiriami bendradarbiaujant su Valstybine darbo inspekcija, FNTT, Policija bei kitomis įstaigomis.

Šaltinis: Vilniaus apskrities VMI
2009-03-27