Ministrai atvėrė duris spartesnėms deryboms dėl ES 2014-2020 metų biudžeto

Europos Sąjungos (ES) valstybių finansų ministrai sutarė koreguoti šių metų ES biudžetą, stiprinti kovą su mokesčių sukčiavimu ir vengimu bei diskutavo dėl bankų gaivinimo ir pertvarkymo.

Diskusijose dėl taisomojo ES biudžeto ministrai pritarė pirmininkaujančios Airijos pasiūlymui išskaidyti papildomų biudžeto poreikių finansavimą į du etapus. Sutarta, kad didžioji dalis taisomojo biudžeto, t. y. 7,3 mlrd. eurų iš Europos Komisijos prašomų 11,2 mlrd. eurų, būtų apmokėta nedelsiant. Sprendimas dėl likusios taisomojo ES biudžeto dalies nukeltas į rudenį, Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai laikotarpį, kai bus aiškesnis galutinis mokėjimų poreikis.

„Politinis sutarimas šiuo klausimu yra svarbus derybinis elementas diskusijose su Europos Parlamentu dėl 2014-2020 metų daugiamečio ES biudžeto, kuris aktualus ir Lietuvai“, – sako Lietuvos finansų ministras Rimantas Šadžius.

Posėdyje pasikeista nuomonėmis dėl bankų gaivinimo ir pertvarkymo priemonių.

ES šalių finansų ministrai taip pat aptarė svarbias priemones kovoje su mokesčių vengimu, visų pirma siejamas su palūkanų apmokestinimu ir automatiniu apsikeitimu mokestine informacija: suteikė mandatą Europos Komisijai derėtis su trečiosiomis valstybėmis, svarstė Taupymo pajamų direktyvos pakeitimo klausimą. Be to, ministrai pritarė ECOFIN Tarybos išvadų projektui dėl mokesčių vengimo ir sukčiavimo.

Vizito Briuselyje metu finansų ministras Rimantas Šadžius susitiko su Europos Komisijos viceprezidentu Joaquinu Almunia bei Čekijos finansų ministru Miroslavu Kalouseku ir aptarė su Lietuvos pirmininkavimu ES Tarybai susijusius klausimus, Lietuvos siekį 2015 m. įsivesti eurą.

Šaltinis: Finansų ministerija