Premjeras A. Butkevičius: Lietuvos jūrų laivininkystė turi galimybių dirbti efektyviai

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius penktadienį surengė pasitarimą, kuriame buvo  aptartos akcinės bendrovės „Lietuvos jūrų laivininkystė“ (LJL) ekonominės ir finansinės problemos, padėtis užsienio uostuose esančiuose laivuose. Posėdyje aptartas ir skubių priemonių planas siekiant išspręsti šios įmonės darbuotojams iškilusias problemas.

„Būtini nuoseklūs žingsniai, leidžiantys ne tik operatyviai spręsti dabartinius sunkumus, bet ir numatyti veiksmų planą, kad ateityje LJL galėtų dirbti efektyviai ir pelningai“, – pabrėžė premjeras. Vyriausybės vadovo teigimu, LJL bankrotas atneštų valstybei didelių nuostolių.

Ministras Pirmininkas akcentavo, kad visų pirma reikia nedelsiant pasirūpinti laivuose esančiais darbuotojais, norintiems sudaryti galimybes grįžti namo. Susisiekimo ministerija įpareigota  užtikrinti  LJL bendrovės veiklos tęstinumą ir atsiimti pareiškimą dėl bankroto bylos iškėlimo.

Kad būtų likviduoti pradelsti įsiskolinimai, valstybės įmonė „Lietuvos geležinkeliai“ suteiks SEB bankui garantiją dėl 3 mln. eurų paskolos, kuri atiteks LJL. Šios bendrovės kartu su kitomis transporto įmonėmis įeina į Susisiekimo ministerijos kuriamą transporto holdingą.

Kitą savaitę Vyriausybė priims sprendimą atitinkama suma sumažinti „Lietuvos geležinkelių“ dividendų mokėjimą į biudžetą.

LJL bendrovė, kurios 56 proc. akcijų priklauso valstybei, su finansinėmis problemomis susiduria jau nuo 2008 metų. Šiuo metu Italijos,  JAV,  Portugalijos ir Senegalo uostuose dėl skolų sulaikyti keturi iš penkių LJL laivų.

Vyriausybėje vykusiame pasitarime dalyvavo susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius, Finansų, Užsienio reikalų ministerijų, LJL ir SEB banko vadovai ir atstovai.

Šaltinis: LR Vyriausybė