Premjeras: Ukrainai būtinos reformos, Lietuva yra pasirengusi dalytis patirtimi

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius priėmė Ukrainos ekonomikos plėtros ir prekybos ministrą Aivarą Abromavičių. Lietuvoje viešintis A. Abromavičius informavo premjerą A. Butkevičių apie Ukrainos Vyriausybės vykdomas reformas pertvarkant valstybės įmonių  valdymą ir mokesčių sistemą, supažindino su ekonomikos skatinimo ir verslo klimato gerinimo priemonėmis,  kova su korupcija, pristatė energetinio efektyvumo programą. Svečias padėkojo Lietuvai ir jos Vyriausybei už paramą Ukrainai, kuri buvo teikiama nuo karinio konflikto pradžios. „Tai labai svarbi pagalba visais atžvilgiais, nes Lietuva tokių permainų kelią nuėjo anksčiau“, –  sakė ministras A. Abromavičius.

Nemažai specialistų iš Lietuvos dirba konsultantais Ukrainos valstybinėse įstaigose ir Ukrainoje veikiančiose tarptautinėse institucijose.

Pokalbio metu Ministras Pirmininkas A. Butkevičius paragino toliau ryžtingai tęsti pradėtas būtinas pertvarkas ekonomikos ir teisėtvarkos srityse. „Lietuva ir toliau pasiruošusi dalytis savo patirtimi, – pažymėjo premjeras. – Svarbu, kad Ukraina efektyviai pasinaudotų Europos Sąjungos ir tarptautinės bendruomenės pagalba.“

Lietuvos Vyriausybės vadovas taip pat  domėjosi, kaip Ukraina rengiasi Asociacijos sutarties   su ES įgyvendinimui. Ministras A. Abromavičius patikino, kad Ukraina neketina atidėti numatyto jos įgyvendinimo termino.

Pokalbio metu pažymėta, kad  Lietuva užima pirmaujančią vietą Europoje elektroninės valdžios paslaugų įgyvendinimo srityje. Vyriausybės vadovas pasiūlė bendradarbiauti diegiant efektyvias informacines sistemas rinkų derinimo, teisės reformų, finansų, mokesčių, muitinės veiklos, transporto ir  kitose srityse.

Ministras Pirmininkas atkreipė dėmesį, kad Lietuvai svarbu turėti sklandų transporto koridorių konteineriniam traukiniui „Vikingas“. Ukrainos parama reikalinga plečiant pervežimų geografiją nuo Skandinavijos iki Juodosios ir Kaspijos jūrų regionų.

Šaltinis: LR Vyriausybė