Dalis Šiaulių rajono savivaldybės gyventojų žemės mokestį turi mokėti pagal antrąją žemės mokesčio deklaraciją

Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Šiaulių AVMI) informuoja, kad daliai Šiaulių rajono žemės savininkų pakartotinai pateiktos deklaracijos su perskaičiuotu žemės mokesčiu už 2015 m. Šiaulių rajono savivaldybė, teikdama mokesčių administratoriui papildomus duomenis apie 2015 m. taikytinus žemės mokesčio tarifus, suklydo ir laiku neįvertino mokesčių administratoriaus pastabų apie pastebėtus neatitikimus. Todėl, skaičiuojant žemės mokestį Šiaulių rajono savivaldybės žemės sklypams, kurių naudojimo būdas pagal Nekilnojamojo turto registro duomenis yra: vienbučių ir dvibučių gyvenamųjų pastatų teritorijos bei daugiabučių gyvenamųjų pastatų ir bendrabučių teritorijos, buvo pritaikytas per didelis arba per mažas žemės mokesčio tarifas.

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos (toliau – VMI) iš naujo apskaičiavo žemės mokestį ir iš naujo pateikė žemės mokesčio deklaracijas. Jos žemės savininkus pasieks klasikiniu paštu, o elektroninio deklaravimo sistemos (EDS) vartotojams atnaujinti 2015 metų žemės mokesčio deklaracijos duomenys pateikti elektroninio deklaravimo sistemoje. Atkreipiame dėmesį, kad iki lapkričio 16 dienos žemės mokestį reikia mokėti pagal antrąją, vėlesnės datos, deklaraciją.

2843 sklypų Šiaulių rajone savininkai gaus žemės mokesčio deklaracijas su mažesne mokesčio suma, o 914 sklypų savininkai – su didesniu apskaičiuotu žemės mokesčiu. Mokėtojai, kurie jau sumokėjo žemės mokestį pagal pirmąją deklaraciją ir turi susidariusią permoką, ją galės panaudoti kitų mokesčių užskaitai arba per Mano VMI, tiesiogiai Mokesčių inspekcijoje parašę prašymus galės susigrąžinti. Gyventojai, sumokėję mažiau nei nurodyta antrojoje žemės mokesčio deklaracijoje, nepriemoką, t. y. skirtumą, turi taip pat sumokėti iki lapkričio 16-osios į VMI atsiskaitomąją sąskaitą pasirinktame banke (jie nurodyti žemės mokesčio deklaracijoje). Informacija besikreipiantiems mokesčių mokėtojams teikiama deklaracijoje nurodytais kontaktais bei Šiaulių AVMI Šiaulių gyventojų skyriuje.

Šaltinis: Šiaulių AVMI