Specializuoto banko licencija – European Merchant UAB

Lietuvos banko teikimu Europos Centrinis Bankas išdavė UAB „European Merchant“ specializuoto banko licenciją. 

Bendrovė, gavusi specializuoto banko licenciją, ketina teikti klasikinės bankininkystės paslaugas – priimti iš gyventojų indėlius, skolinti, teikti mokėjimo paslaugas.

UAB  „European Merchant“  yra Akce įmonių grupės bendrovė, įsteigta siekiant išplėsti grupės teikiamų paslaugų sritį. Šiuo metu Akce grupė, kuriai priklauso ir Jungtinėje Karalystėje licencijuota elektroninių pinigų įstaiga „Ozan Limited“, savo klientams teikia mokėjimo ir kitas su šia veikla susijusias paslaugas.

Nors specializuoto banko licencija ir suteikia teisę teikti paslaugas visose Europos ekonominės erdvės valstybėse neįsteigus filialo, numatoma, kad pirminė tikslinė „European Merchant“ rinka bus Lietuva.

Tai jau trečia bendrovė, kuriai suteikta specializuoto banko licencija: prieš tai ji buvo išduota didžiausiai šalies kredito unijai „Mano unija“, steigsiančiai AB „Mano bankas“, ir visame pasaulyje mokėjimo bei kitas paslaugas teikiančiai FinTech įmonei „Revolut Technologies. Šiuo metu Lietuvos bankas kartu su Europos Centriniu Banku vertina dar tris prašymus išduoti specializuoto banko licenciją.

Šaltinis: Lietuvos bankas