Lietuva – finansinių technologijų rinkos lyderė Europos Sąjungoje

2019-ieji šalies finansinių technologijų (FinTech) vystymesi buvo reikšmingi metai. Per praėjusius metus į Lietuvos FinTech ekosistemą įsiliejo daugiau nei 40 naujų dalyvių, o darbuotojų, dirbančių šiame sektoriuje, skaičius padidėjo 30 proc.  Lietuva ir toliau sparčiai stiprina finansinių technologijų industriją, neužleisdama pirmaujančių pozicijų. Šiuo metu šalis yra pirmasis pagal licencijuotų bendrovių skaičių finansinių technologijų centras Europos Sąjungoje, o pasauliniame FinTech reitinge užima 4-tą vietą pagal šalies patrauklumą FinTech įmonėms ir patenka tarp stipriausių valstybių – JAV, Jungtinės Karalystės ir Singapūro.

Penktadienį pristatytame „FinTech 2019“ ekosistemos apžvalgos raporte išanalizuoti 102 įmonių pateikti duomenys. Lietuvos banko, Finansų ministerijos, „Investuok Lietuvoje“ ir FinTech bendradarbiavimo erdvės Rockit Vilnius atstovai akcentavo ne tik finansinių technologijų sektoriaus šalyje išskirtinumą ir privalumus, tačiau taip pat diskutavo apie priemones, reikalingas siekiant ir toliau išlaikyti lyderės poziciją rinkoje.

„FinTech 2019“ raporte pastebima Lietuvoje įsikūrusių FinTech įmonių sparti plėtra. Daugelis apklaustų rinkos dalyvių samdo vis daugiau darbuotojų, atliekančių įvairias, aukštos pridėtinės vertės funkcijas, taip pat Lietuvoje veikiančios įmonės sėkmingai plečiasi, pritraukia kapitalo investicijas.

 „Lietuva per labai trumpą laiką įsitvirtino pasaulyje kaip FinTech centras. Tai lėmė mūsų atvirumas inovacijoms, greitis, rizikų valdymas bei efektyvus ir progresyvus visų FinTech ekosistemos dalyvių bendradarbiavimas. Turime nuolat žengti kartu su finansinėmis naujovėmis ir išnaudoti jų teikiamas galimybes. Viena naujausių krypčių, apie kurią kalba visas pasaulis – FinTech įtaka pereinant prie žaliosios ekonomikos“, – teigia finansų ministras V. Šapoka.

„FinTech sektorius – vienas sparčiausiai didėjančių aukštą pridėtinę vertę sukuriančių Lietuvos ekonomikos sektorių, kuris nuo 2016 metų  išaugo dvigubai. Jo nauda Lietuvai akivaizdi – aktyvus FinTech sektorius leidžia pritraukti žinomas kompanijas, kurios kuria naujas darbo vietas šalyje ir skatina inovacijas. Todėl galime pasidžiaugti, kad 2019 metais mūsų šalyje veikė daugiau nei 200 fintech įmonių, kuriose dirbo daugiau kaip 3 tūkst. profesionalų. Didelė dalis jų  pasirinko Lietuvą dėl palankaus reguliavimo, puikios infrastruktūros ir talentingų specialistų. Visi šie veiksniai prisideda prie svarbaus Lietuvai tikslo – tapti vienu iš Baltijos jūros regiono finansinių centrų“, – teigia ekonomikos ir inovacijų viceministras Marius Skuodis.

Šaltinis: Finansų ministerija