Įgyvendinant Europos sąjungos direktyvą DAC7 VMI parengė Taisyklių projektą

VMI informuoja, kad nuo 2023 m. sausio 1 d. visose Europos Sąjungos (ES) šalyse įsigalioja nauji duomenų teikimo reikalavimai ES veikiantiems platformų operatoriams. VMI parengė bei viešai paskelbė taisyklių projektą (Taisyklės), kuriame paaiškinama, kokios platformos ir kokia apimtimi turės teikti informaciją apie platformoje veikiančių pardavėjų gautas pajamas, priskaičiuotus mokesčius ar komisinius. Su Taisyklėmis galima susipažinti čia.

Pirmą kartą už praėjusius kalendorinius metus platformų operatoriai turės duomenis pateikti iki 2024 m. sausio 31 d. per VMI TIES. „Pagal ES reikalavimus Taisyklės yra aktualios toms skaitmeninėms platformoms, kuriomis naudojasi pardavėjai, vykdantys komercinę veiklą ar už savo teikiamas paslaugas, parduodamas prekes gauna atlygį. Platformos, per kurias teikiama nekilnojamojo turto ir automobilių stovėjimo vietų nuoma, paslaugos, prekių pardavimas, transporto priemonių nuoma ir kt., VMI duomenimis, tokių platformų šiuo metu yra apie 40“, – sako VMI atstovas Rolandas Puncevičius. Nuo 2020 m., tokią informaciją mokesčių administratoriui jau teikia pavėžėjimo platformos.

VMI primena, kad pavėžėjimo platformų teikiama informacija prisidėjo ir prie klientų aptarnavimo gerinimo – pavėžėjamas yra suformuojamos preliminariosios pajamų deklaracijos, ir prie skaidresnio veiklos vykdymo: vidutiniškai individualią pavėžėjų veiklą vykdančių asmenų deklaruojamos pajamos išaugo beveik  3 kartus. Platformų operatoriai, VMI kartą per metus turės pateikti identifikacinius pardavėjo duomenis bei informaciją apie gautas pajamas per platformą tuo atveju, kai parduodamas prekes pardavėjas sudaro ne mažiau kaip 30 sandorių per ataskaitinį laikotarpį (metus) ir jo atlygis viršija 2 tūkst. eurų. Kilus klausimams dėl VMI parengtų Taisyklių nuostatų, e. paklausimus galima teikti Mano VMI arba mokesčių informacijos telefonu 1882. Dažiausiai užduodamus klausimus galima rasti čia.

Šaltinis: VMI